Sztuczny śnieg podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Za 10 miesięcy Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Lato w Tokio bywa gorące i wilgotne, więc organizatorzy eksperymentują z różnego rodzaju sposobami zapewnienia widzom ochłody. Jednym z pomysłów jest sztuczny śnieg. Organizatorzy przetestowali ostatnio skuteczność maszyny śniegowej w Sea Forest Waterway w Zatoce Tokijskiej, miejscu organizacji olimpijskich i paraolimpijskich zawodów wioślarskich i kajakarskich.

Podczas piątkowego testu (13 września) maszyna wyrzuciła w powietrze ok 300 kg (660 funtów) sztucznego śniegu nad tłumem wolontariuszy siedzących na trybunach. Coś poszło jednak nie tak i na uczestników eksperymentów spadł nieprzyjemny grad. Wszyscy byli mokrzy, jeden z dziennikarzy poślizgnął się i upadł, a pomiar temperatury wskazał, że nie spadła ona ani trochę.

„Próbujemy wszystkiego, co możliwe, aby zmniejszyć ryzyko związane z upałem” – powiedział dziennikowi „Japan Times” Taka Okamura, członek komitetu organizacyjnego 2020. Pan Okamura dodał także, że organizatorzy nie ustają w staraniach i system wymaga jeszcze odrobiny pracy. Na wszelki wypadek nie podnoszą kwestii emisji dwutlenku węgla, jaka dostaje się wówczas do atmosfery oraz kosztów prószenia sztucznego śniegu.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.