Xiaomi Mi Max Alpha – ekran naokoło obudowy

Xiaomi podczas dzisiejszej konferencji pokazało kilka nowości. Między innym przedstawiło w pełnej krasie najnowszy swój flagowiec, o którym niedawno pisaliśmy i w kontekście którego pojawiły się spekulacje dotyczące wyświetlacza. I już wiadomo, o co chodzi z ekranem. Ten bowiem otacza obudowę, co wygląda niesamowicie. Ekran 4D pokrywa każdą ze stron obudowy koncepcyjnego urządzenia. Xiaomi podało informację, że wyświetlacz Surround Display ma współczynnik powierzchni do obudowy na poziomie 180,6 proc.
Xiaomi Mi Mix Alpha – koncepcyjny smartfon z ekranem otaczającym obudowę.
Xiaomi Mi Mix Alpha – koncepcyjny smartfon z ekranem otaczającym obudowę.

Smartfon został w związku z tym pozbawiony jakichkolwiek przycisków. Otoczone ekranem boki wrażliwe są bowiem wystarczająco wrażliwe na dotyk w określonych miejscach, co zastępuje przyciski. Sam ekran pokryty został szafirowym szkłem bardziej odpornym na zarysowania, a elementy metalowe telefonu wykonano z  tytanu.

Telefon wygląda świetnie, nie najgorzej prezentuje się wnętrze. Sercem urządzenia jest Snapdragon 855+, 12 GB RAM oraz 512 GB na w standardzie UFS 3.0.

Po przeliczeniu na polskie złote Xiaomi Mi Mix Alpha kosztować miałby ok. 11 tys. złotych. To trochę studzi nabywczy zapał.
Więcej o samym telefonie i  innych urządzeniach pokazanych na konferencji jeszcze dziś.