BBC

BBC udostępnia swoją stronę przez przeglądarkę Tor

Najstarszy brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, czyli British Broadcasting Company, udostępnił swoją stronę z wiadomościami za pośrednictwem przeglądarki sieci Tor, która zapobiega analizie ruchu sieciowego, ułatwiając zachowanie anonimowości użytkownikom. Wykorzystywana jest często przez bywalców dark webu, ale także przez mieszkańców krajów, w których sieć jest inwigilowana, a wiadomości cenzurowane. Brytyjczycy chcą w ten sposób dotrzeć m.in. do obywateli Chin, Iranu i Wietnamu.
Specjalnie dla użytkowników Tor powstał adres bbcnewsv2vjtpsuy.onion. Oczywiście nie zadziała on w zwykłej przeglądarce internetowej. Poza specjalnym adresem BBC pomyślało też o przygotowaniu wiadomości w języku perskim, arabskim i rosyjskim.

Na stronie będą umieszczane wyłącznie materiały własne BBC, przede wszystkim wiadomości ze świata. Ze względu na ograniczone prawa do transmisji nie będzie natomiast materiałów takich, które publikowane są np. w BBC iPlayer.

WARTO PRZECZYTAĆ:

USA zmierza w stronę Chin. Tak uważa człowiek, który ujawnił skandal Cambridge Analytica

4
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.