Nie żyje Mark Hurd, szef Oracle

Mark Hurd, CEO Oracle, zmarł w wieku 62 lat. Od września przebywał na zwolnieniu lekarskim. Firma podała dziś wiadomość o jego odejściu, nie podając przyczyny śmierci.
Oracle, Mark Hurd
Mark Hurd

Mark Hurd karierę zawodową rozpoczął w NCR jako młodszy sprzedawca, by po 25 latach dojść do stanowiska dyrektora operacyjnego. W 2005 r. przeszedł do Hewlett-Packard. Za czasów jego rządów w HP ceny akcji firmy wzrosły ponad dwukrotnie. Hurd przeprowadził udane połączenie HP i Compaqa ratując obydwie firmy podczas recesji. Znany był z drastycznego cięcia kosztów. W 2007 r. magazyn Fortune uznał go za jednego z najważniejszych ludzi biznesu.

W 2010 r. Mark Hurd przeszedł do Oracle, obejmując stanowisko CEO. Postawił na rozwój usług chmurowych i ich sprzedaż, w tym celu uruchamiając program “Class Of”, czyli szkolenia absolwentów studiów na wyspecjalizowanych sprzedawców chmury Oracle.

Oracle Corporation wyspecjalizowało się w systemach bazodanowych i usługach chmurowych. W 2018 roku Oracle było trzecią co do wielkości firmą programistyczną pod względem przychodów.

Więcej:oracle