Aktualizacja Windows 10 1909 już jest dostępna

Aktualizacja z numerem 1909 już jest gotowa do pobrania. Jednak nie wszystkie osoby otrzymają od razu uaktualnienie. Microsoft chcąc mieć pewność, że tym razem obejdzie się bez większych problemów, postanowił wstrzymać aktualizacje w przypadku konfiguracji sprzętowych, które wymagają nowszych sterowników (chodzi m.in. o niektóre karty Bluetooth firmy Realtek). Aby ręcznie zainstalować aktualizację 1909 do Windows 10, wystarczy wejść w ustawienia systemowe i znaleźć zakładkę Windows Update.
Aktualizacja
Windows 10

Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update

Aktualizację mogą też już wprowadzać administratorzy sieci firmowych poprzez Windows Server Update Services (WSUS), Windows Update for Business i Volume Licensing Service Center (VLSC).

Aktualizację Windows 10 o numerze 1909 można samodzielnie zainstalować z poziomu ustawień systemowych (graf. CHIP)

Większych zmian i nowych funkcji Windows 10 możemy spodziewać się w przyszłorocznych aktualizacjach (wiosennej i jesiennej). W jednej z kolejnych aktualizacji pojawi się nowa wersja przeglądarki Edge, oparta na silniku Chromium, czyli tym samym, z którego korzysta również Google Chrome. Warto pamiętać, że każda kolejna aktualizacja Windows 10 ma okres wsparcia wynoszący 18 miesięcy. Po tym czasie należy zaktualizować system do najnowszej wersji. | CHIP