Donald Trump i Mark Zuckerberg, czyli tajemnicze spotkanie na szczycie

Donald Trump spotkał się w tajemnicy z Markiem Zuckerbergiem – donosi stacja NBC News. Spotkanie miało charakter nieoficjalny, a doszło do niego tuż po tym, gdy Facebook poinformował, że nie będzie weryfikować treści reklam politycznych.
Donald Trump
Donald Trump

Według NBC w spotkaniu wziął udział też udział konserwatywny prezes firmy cyberwywiadowczej eter Thiel, który jest także członkiem rady nadzorczej Facebooka.

Spotkanie odbyło się podczas ostatniej, październikowej wizyty Zuckerberga w Waszyngtonie. Odpytywany był wówczas, przez Kongres na okoliczność planów wprowadzenia libry, kryptowaluty Facebooka.

[banner slot=”text”]

Zapytany o przyczyny spotkania Donalda Trumpa z Markiem Zuckerbergiem, rzecznik białego domu odpowiedział: “To normalne, że Mark jako szef dużej amerykańskiej firmy został zaproszony na kolację z Prezydentem i Pierwszą Damą w Białym Domu”.

Stacja NBC podkreśla, że nie zostało podane do publicznej informacji o czym dyskutowano podczas kolacji, ale trwała jednocześnie w mediach dyskusja dotycząca decyzji Facebooka, który zdecydował się nie weryfikować treści reklam politycznych. Kilka dni później, strona konserwatywnego serwisu Breitbart, sprzyjającego prezydentowi USA, została partnerem Facebook News.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Donald Trump ujawnił informacje pozyskane przez wywiad