Google Bank rusza w 2020 r.

Google Bank ruszy zapewne już w 2020 r. Google planuje uruchomić usługi bankowe w ramach aplikacji Google Pay. Partnerami projektu pod nazwą Cache będą Citigroup i unia kredytowa Stanford University. Na początek konta oferowane będą wyłącznie mieszkańcom St. Zjednoczonych.
Google Bank
Google Bank

Sprawdzamy, w jaki sposób możemy współpracować z bankami i operatorami kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych, aby móc zaoferować konta rozliczeniowe za pośrednictwem Google Pay. – powiedział rzecznik Google, cytowany przez “Financial Times”.

[banner slot=”text”]

Faktyczną obsługą rachunków zajmie się Citigroup i unia kredytowa z Uniwersytetu Stanforda. Google nie ma bowiem licencji na prowadzenie usług bankowych. Wspomniana unia kredytowa to organizacja reprezentująca spółdzielczy model zarządzania. Uniwersytet dysponuje już odpowiednim doświadczeniem i aplikacją do obsługi bankowości internetowej. Google Bank ma zapewnić dodatkowe usługi, takie jak programy lojalnościowe oraz Google Pay.

Własne usługi finansowe świadczy już Apple. Przymierza się do nich także Facebook, który też już poinformował o wprowadzeniu płatności przez Facebook Pay, czyli przelewy przez serwis społecznościowy i aplikacje.