Huawei vs verizon

Huawei wypłaci potężne premie

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei Technologies zapowiedział, że przeznaczy 2 miliardy juanów (286 milionów dolarów, ponad 1,1 mld zł) na premię dla osób pracujących nad tym, by mimo blokady amerykańskich dostawców, produkcja działała bez przeszkód. Jedną z konsekwencji sankcji nałożonych przez USA na Huawei jest zablokowanie dostaw podzespołów od amerykańskich dostawców.

Rzecznik prasowy powiedział, że nagrody zostaną prawdopodobnie przekazane zespołom badawczo-rozwojowym oraz osobom pracującym nad uzupełnieniem łańcucha dostaw.

Reklama

Jednocześnie, jak donosi agencja Reuters cytująca dziennik South China Morning Post Huawei postanowiło, że w tym miesiącu podwoi pensje prawie wszystkich 190 tys. pracowników. Brak informacji, czy jest to rodzaj jednorazowej nagrody, czy stała zmiana.

Firma jest również drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie. Rosnąca sprzedaż urządzeń tej marki spowodowała wzrost przychodów o 27 proc. w trzecim kwartale tego roku.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.