Microsoft będzie mógł handlować z Huawei

Microsoft otrzymał licencję umożliwiającą firmie współpracę z Huawei, mimo kontynuacji ogólnych sankcji nałożonych przez USA na Chiny. Departament Handlu USA już po raz trzeci przedłużył tymczasową licencję, która pozwala niektórym amerykańskim firmom prowadzić interesy z Huawei. Microsoft znalazł się na liście firm z zezwoleniem, ale brak na niej w dalszym ciągu Google. To oznacza, że na nielicznych laptopach chińskiego producenta będzie system Windows, za to zabraknie aplikacji Google’a na licznych nowych modelach Huawei.
Huawei vs verizon
Huawei vs verizon

20 listopada amerykański Departament Handlu uwzględnił wniosek Microsoftu o licencję na eksport oprogramowania masowego do Huawei. Jesteśmy wdzięczni za działania Departamentu w odpowiedzi na naszą prośbę – powiedział Reutersowi e-mail rzecznik Microsoft.

Departament Stanu dodał Huawei do czarnej listy w maju tego roku. Sankcje są jednak dotkliwe dla obu stron, stąd kolejne ich poluzowanie. Wniosków o udzielenie licencji złożyło, wg przedstawiciela Departamentu Stanu, 300 firm. Rozpatrzonych zostało ok. 150 wniosków i tylko połowa, czyli 1/4 ogółu skończyła się udzieleniem licencji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

USA kontra Huawei

Więcej:bezcatnews