VKLioon

VKLiooon – pierwsza kobieta, która została mistrzynią świata w Hearthstone

Podczas trwającego BlizzConu Chinka Xiaomeng „VKLioon” Li (team VK) wygrała 3:0 z Amerykaninem Brianem „bloodyface” Easonem (team Lazarus) mistrzostwa świata w „Hearthstone”.

VKLiooon jest pierwszą kobietą, która zakwalifikowała się do światowych finałów Hearthstone, wygrywając w rozgrywkach pierwszego sezonu Gold Open Tianjin Master Group Playoffs. Odniosła 10 zwycięstw turniejowych w przygotowaniach do finału. Przez cały czas trwania imprezy w Blizzcon pozostała niepokonana. Po kwalifikacjach Xiaomeng powiedziała: Kwalifikacja do światowego finału Hearthstone to zdecydowanie najlepszy wynik, jaki osiągnęłam w swojej karierze. Po raz pierwszy mogę zwrócić na siebie uwagę świata jako przedstawiciel Chin. Jest to najlepszy sposób, aby udowodnić ludziom, którzy we mnie wątpili tylko dlatego, że jestem dziewczyną, że dziewczyny mogą być równie dobrymi graczami jak faceci.

Już po mistrzowskiej wygranej VKLiooon dodała: Chcę powiedzieć wszystkim dziewczynom, które marzą o rywalizacji w esportach: jeśli tego chcesz, to uwierz w siebie i po prostu zapomnij o swojej płci. 

Młoda Chinka wróci do domu z mistrzowskim tytułem i 200 tys. dolarów nagrody.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.