W Gliwicach Amazon postawi kolejne Centrum Logistyki E-Commerce

Na początku listopada Amazon otworzył Centrum Logistyki w Okmianach i Pawlikowicach. Wkrótce trzeci budynek tego typu zostanie otwarty w Gliwicach. Amazon zamierza zatrudnić ponad 1000 ludzi, którzy zajmą się realizacją zamówień klientów na produkty takie jak książki, elektronika czy rzeczy codziennego użytku. Ich zadania wspomagać będzie niemała, bo licząca aż 3900 sztuk flota robotów transportowych. Roboty pomogą składować produkty na półkach i kompletować zamówienia.
centrum logistyki
centrum logistyki

Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics. Wdrażanie tego typu rozwiązań jest świadectwem naszego zaangażowania w promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów – mówi wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, Steven Harman.

Rekrutacja pracowników do nowego centrum logistyki już trwa. Obecnie firma poszukuje m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR oraz kierowników operacyjnych. Więcej informacji na temat prowadzonych rekrutacji można znaleźć na stronie http://www.amazon.jobs/gliwice.

Autonomiczne roboty Scout dostarczają przesyłki Amazonu

Więcej:Amazon