Amazon

Amazon usuwa ze sklepu „ozdoby świąteczne”

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zwróciło się do Amazonu o usunięcie ze sklepu przedmiotów, w których wykorzystano zdjęcia z obozu zagłady.

Amazon usunął ze sklepu oferty ozdób świątecznych oraz gadżetów typu mysz czy otwieracz do butelek, w których wykorzystano zdjęcia przedstawiające obóz koncentracyjny Auschwitz. Gigant e-commerce błyskawicznie zareagował na tweeta zamieszczonego przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Wszystkie przedmioty, czyli m.in. otwieracz do butelek, podkładkę pod mysz oraz kuriozalne bombki „przyozdobiono” zdjęciami przedstawiającym obóz koncentracyjny. Ozdoby sprzedawane są przez sklepy, wiele wskazuje na to, że są to chińscy producenci, cały czas funkcjonujące na Amazonie. Jak wynika z oferty sklepy wyspecjalizowały się w pamiątkach z podróży. Stąd taki sam w każdym przypadku opis: Idealna pamiątka z odwiedzanych miast. Prezenty dla znajomych, które możesz wręczać przy różnych okazjach. Na zdjęciach, których użyto widnieje m.in. brama obozowa oraz wagon towarowy, którym zwożono ludzi do Auschwitz.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.