fanowski wiedźmin

Fanowski Wiedźmin w końcu na YouTube

"Pół Wieku Poezji Później" to produkcja rozgrywająca się w uniwersum prozy Andrzeja Sapkowskiego. Ten fanowski "Wiedźmin" ufundowany został przez internautów i po wielokrotnie przesuwanej dacie premiery, w końcu wylądował na YouTube.

Gdy miłośnicy Geralta i jego przygód z wypiekami na twarzy czekają na netflixową adaptację, polscy fani mogą już obejrzeć realizowaną od kilku lat niezależną produkcję „Bez Klapsa Productions”. Profesjonaliści i studenci szkół filmowych uzbierali ponad 70 tys. złotych na realizację swojego dzieła. „Pół Wieku Poezji Później”, to fanowski „Wiedźmin”. Pełnometrażowy film opowiada o ostatnim z wiedźminów, Lambercie (w tej roli Mariusz Drężek), który rusza w pościg za Ornellą, czarodziejką podejrzewaną o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. Lambertowi pomaga bard Jaskier (Zbigniew Zamachowski), czarodziejka Triss Merigold (Magdalena Różańska) i bękarci syn Jaskra, Julian (Marcin Bubółka).

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.