symulator Jezusa

Powstaje symulator Jezusa – wyda go polskie studio PlayWay

Rodzimy wydawca PlayWay, znany z wprowadzania na rynek symulatorów wszelkiej maści, zamierza wkrótce wydać grę opartą na motywach biblijnych. Symulator Jezusa trafi niedługo na PC.

„I am Jezus Christ” pozwoli się wcielić graczowi w jedną z najbardziej znanych postaci religijnych. Zadaniem gracza będzie przeżywanie podróży opartych na opowieściach z Nowego Testamentu. Symulator Jezusa pozwoli dokonać wszystkich słynnych cudów – zamieniania wody w wino, uzdrawiania chorych, chodzenia po wodzie. Nie zabraknie także walki z Szatanem na pustyni i wypędzaniu demonów. Całość wygląda bardziej na interaktywny film niż grę, ale na karcie Steama możemy przeczytać, że głównymi atutami produkcji będzie otwarty świat i specjalne umiejętności.

Warto podkreślić, że symulator Jezusa nie jest grą satyryczną, która w jakikolwiek sposób mogłaby obrazić czyjeś uczucia religijne. Gra ma raczej charakter edukacyjny, pozwalający zapoznać się z ważnymi wydarzeniami z życia centralnej postaci chrześcijaństwa. Za „I am Jezus Christ” odpowiada nieznane studio SimulaM.

Reklama

Wydawca PlayWay znany jest z wprowadzania na rynek różnych symulatorów. Poza takimi, które w wierny sposób starają się odzwierciedlić profesje (np. mechanika czy operatora 911), trafiają się też takie o bardziej kontrowersyjnych tematach. W planach wydawniczych jest chociażby symulator dilera narkotykowego i symulator domu uciech.

Priest Simulator, czyli i ty możesz zostać księdzem

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.