Apple z rekordowym wynikiem finansowym

Jak widać po ogłoszonych właśnie wynikach finansowych za ostatnie miesiące 2019 roku, składające się na rozliczeniowy 1 kwartał 2020, Apple powróciło do doskonałej formy. Przychody okazały się wyższe, niż przewidywali analitycy rynkowi, podobnie jak przychody ze sprzedaży najnowszych iPhone’ów. Trochę mniej, niż się spodziewano zarobiły natomiast dla firmy jej usługi.
Apple z rekordowym wynikiem finansowym

  • Przychody za FQ1 (pierwszy kwartał podatkowy 2020): 91,8 miliarda dolarów (wobec oczekiwanych przez analityków 88,37 miliardów)
  • Przychody ze sprzedaży iPhone’ów za FQ1: 55,96 mld dolarów (analitycy spodziewali się 51,5 mld)
  • Przychody z usług za FQ1: 12,72 mld dolarów (tu oczekiwania wynosiły 12,98 mld)

[banner slot=”text”]

Ogłoszone wyniki pokazują, że Apple poradziło sobie z gorszym okresem sprzedaży iPhone’ów i zdołało przywrócić zainteresowanie użytkowników swoimi telefonami. W połączeniu z globalnymi kłopotami Huawei i spowolnieniem sprzedaży Samsunga może to zaowocować powrotem na drugą pozycję pod względem sprzedaży smartfonów na świecie – pozycję, którą odebrali Amerykanom właśnie Chińczycy.

Długofalowo dla przyszłości Apple znacznie ważniejsze będą jednak usługi, które póki co rozwijają się raczej powoli. | CHIP