ps5

CES 2020: Sony pokazało logo PS5 i pochwaliło się sprzedażą PS4

Choć jeszcze w grudniu pojawiły się przecieki sugerujące, że Sony pokaże PS5 na targach CES, japoński producent nie poświęcił konsoli zbyt wielkiej uwagi podczas godzinnej prezentacji. Wciąż nie wiemy jak PS5 będzie wyglądało, ale biorąc pod uwagę świetne wyniki sprzedaży PS4, nikt nie powinien się dziwić, że z premierą nowej generacji Japończykom się nie spieszy.

Logotyp PS5 nie zaskakuje. Sony zastąpiło cyfrę 4 cyfrą 5. Producent nie ujawnił poza tym absolutnie żadnej nowej informacji. W oszczędnych słowach podkreślono jednak nowe funkcje konsoli. Wśród nich znajdziemy ultra szybki dysk SSD, układ wspierający ray-tracing i napęd Ultra HD Blu-Ray. Nowością będzie również obsługa dźwięku 3D oraz zmiany w DualShocku 5. Pad otrzyma haptyczny system wibracji i adaptacyjne triggery, co zdecydowanie zwiększy immersję z gry.

ps5 funkcje
Najważniejsze zalety PS5 (fot. Sony)

Podczas konferencji, która odbyła się na targach CES Jim Ryan podsumował także dotychczasowe osiągnięcia aktualnej generacji. W ciągu 6 lat od premiery PS4 sprzedało się w ponad 106 milionach egzemplarzy. Gracze zakupili na nie łącznie 1,15 miliarda gier. Świetnie sprzedał się także wciąż dość niszowy sprzęt jakim są gogle VR. PlayStation VR trafiło do ponad 5 milionów domów. Sony zarabia także krocie na cyfrowym abonamencie. PS+ opłaca co miesiąc 38,8 milionów graczy. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli PlayStation 5

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.