HyperCharge od Xiaomi – smartfon w pełni naładowany w 8 minut?

Xiaomi pochwaliło się swoją technologią HyperCharge ustanawiając rekord w ładowaniu smartfona. Ile potrwało demonstracyjne naładowanie smartfona? Rekordowe 8 minut!
xiaomi
xiaomi

HyperCharge od Xiaomi

Xiaomi przynosi rewolucję w ładowaniu przewodowym i bezprzewodowym prezentując technologię HyperCharge. Oferuje ona ładowanie przewodowe o mocy 200 W, zaś bezprzewodowe – 120 W.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold Tab – ciekawy pomysł, ale czy realny?

Za pomocą przewodowego ładowania udało się napełnić akumulator (4000 mAh) w zmodyfikowanym Xiaomi Mi 11 Pro od 0 do 100% w zaledwie 8 minut. Jeśli zaś interesuje Was ładowanie bezprzewodowe, w tym przypadku trwało ono zaledwie 15 minut.

Czytaj też: Rusza proces byłego dyrektora Huawei. Będzie wielki sukces czy wielka kompromitacją?

Brzmi to naprawdę imponująco i z pewnością pozwoli pożegnać się z długim oczekiwaniem na naładowanie się smartfona. Pamiętać należy, że HyperCharge będzie wymagało specjalnych ładowarek i kabli, a sama technologia – czasu na wdrożenie, dopracowanie i optymalizację. Xiaomi nie wspomina, kiedy rozpocznie sprzedawanie urządzeń wyposażonych w HyperCharge. Zapewne również konieczne będzie przeprowadzenie testów, które wykażą, jak ta technologia wpływa na cykl życia akumulatora.