Zestawy przeciwlotnicze Piorun, Piorun,

Polski przemysł zbrojeniowy z ogromnym sukcesem. Zestawy przeciwlotnicze Piorun podbijają świat

W naszym artykule sprzed kilkunastu dni opowiadaliśmy Wam o tym, czym są PPZR Piorun, a dziś możemy z dumą poinformować, że zestawy przeciwlotnicze Piorun spotkały się z pozytywnym ogólnoświatowym przyjęciem i uznaniem. Przez to możemy więc śmiało stwierdzić, że Polski przemysł zbrojeniowy zaliczył właśnie ogromny sukces.

Wojna w Ukrainie potwierdziła skuteczność PPZR Piorun. Zestrzeliwują nawet Mi-24, Su-25, czy Su-34

Często narzeka się na nasze Ministerstwo Obrony za podejmowanie irracjonalnych działań czy pakowania funduszy nie w polskie rozwiązania i sprzęty, a te zagraniczne. Na całe szczęście są od tego wyjątki i przeciwpancerne zestawy rakietowe Piorun są tego świetnym przykładem. To dzieła opracowane w całości na terenie Polski z wykorzystaniem wyłącznie naszej rodzimej technologii, którymi zainteresowało się wiele armii świata i dlatego odpowiadające za produkcję polskie zakłady MESKO nie tylko ruszyły z ich produkcją pełną parą, ale też zaczęły przywiązywać większą uwagę do ich rozwoju.

Czytaj też: Nowy system deFNder od FN Herstal ma zwalczać wrogie drony. Demonstracje to potwierdziły

PPZR Piorun, zestawy rakiet przeciwlotniczych,Piorun, GROM-M, GROM

Po sukcesie w Ukrainie Piorunami ponoć zainteresowało się wiele armii świata, ale już wcześniej eksport tych zestawów trwał w najlepsze. Na temat „sporej dostawy” Piorunów do USA poinformował ostatnio szef Polskiej Grupy Zbrojeniowej na antenie Radiowej Jedynki, zapowiadając kolejną umowę, ale zdecydowanie nie ostatnią, bo ponoć trwają już rozmowy z innymi potencjalnymi klientami. Dziś ponoć ta rakieta „stała się jednym z potencjalnych hitów eksportowych i wizytówką PGZ”.

Czytaj też: Jeśli nie wierzycie w zagrożenie związane z dronami, obejrzyjcie to bombardowanie w Ukrainie

Przy tym wszystkim nie zapominamy oczywiście bezpieczeństwie naszego kraju. Dlatego po dotychczasowym zamówieniu 1300 pocisków i 420 mechanizmów startowych, które zostaną dostarczone do 2023 roku, możemy być pewni, że kolejne Pioruny będą trafiać w przyszłości do Wojska Polskiego. Poinformował o tym Mariusz Błaszczak, minister Ministerstwa obrony Narodowej, zapowiadając zwiększenie dotychczasowego zamówienia.