artyleryjski ostrzał rosyjskich pojazdów

Kolejny artyleryjski ostrzał rosyjskich pojazdów. Ukraińcy pochwalili się materiałem

Nagranie z oddziału 54. Zmechanizowanej Brygady ukraińskiej armii, które zapewne zostało uchwycone przed kilkoma tygodniami (brak liści wskazuje na to bezpośrednio), ukazuje nam skuteczność artyleryjskiego ostrzału. Ukraińcy skierowali go przeciwko rosyjskiemu oddziałowi w rejonie Marjinka w obwodzie donieckim.

Artyleryjski ostrzał rosyjskich pojazdów

Jako że materiał nie jest najnowszy, cała poniższa akcja z całą pewnością nie obejmowała wykorzystania najbardziej zaawansowanych systemów artyleryjskich w rękach Ukraińców (M777 czy Caesar). Co zostało wykorzystane? Tego nie wiemy, ale pewne jest to, że celne trafienia w rosyjskie siły zaowocowały zniszczeniem kilku sprzętów, powiększając straty agresora.

Czytaj też: Opisujemy rosyjskie okręty podwodne Kilo i pociski Kalibr. To one zagrażają Ukrainie

Czytaj też: Debiut bojowy rosyjskich Terminatorów w Ukrainie przejawem nieudolności agresora

Na nagraniu widać przede wszystkim rozstawienie rosyjskich sprzętów we wsi (pierwsze 30 sekund). Następnie dron ukazuje nam nie jedno, a trzy celne trafienia w rosyjski transporter MT-LB, co bezpośrednio wskazuje na wykorzystanie kilku baterii ogniowych. Kolejne sekundy potwierdzają zniszczenie tego transportera i kilka niecelnych trafień w SUVa, który w pewnym momencie zatrzymał się i ściągnął na siebie jedną precyzyjną salwę.

Czytaj też: Cztery wystrzały z Javelina i cztery rosyjskie pojazdy zniszczone. To wręcz wyjątkowe nagranie 

Ostatnie sekundy pokazują podobnie potraktowanego minivana UAZ, którego zaparkowano przed zrujnowanymi budynkami. Wszystkie trzy pojazdy zostały całkowicie zniszczone.