nagrania z kolejnych osiągnięć działania Ukrainy przeciwko Rosji

Obejrzyjcie nagrania z kolejnych osiągnięć Ukrainy w walce przeciwko Rosji

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się nagrania z kolejnych osiągnięć osiągnięć Ukrainy w walce przeciwko Rosji. Tych jest oczywiście cała masa, ale poniżej znajdziecie te najbardziej imponujące i ciekawe, jeśli idzie o działalność ukraińskich sił zbrojnych na lądzie.

Co zdradzają niepublikowane dotychczas nagrania z kolejnych osiągnięć Ukrainy w walce przeciwko Rosji?

Zacznijmy może od czegoś, co wzbogaciło ukraiński arsenał. Mowa o rosyjskim wozie bojowym piechoty w postaci BMP-2, który udało się przejąć jednemu z oddziałów złożonych z cudzoziemców:

Czytaj też: Czym są PPZR Piorun? W nasze rodzime zestawy rakiet przeciwlotniczych uwierzyło nawet USA

Ukraińskim oddziałom udało się też przejąć nowszą i bardziej zaawansowaną wersję BWP w postaci BMP-3, czyli wozu pamiętającego ciągle czasy panowania ZSRR, ale będącego wręcz podstawowym rosyjskim sprzętem do prowadzenia akcji szturmowych na Ukrainie. Ten bojowy wóz piechoty przewozi do 10 osób (3 z załogi i 7 żołnierzy) i może atakować opancerzone cele zwłaszcza swoją 100-mm armatą 2A70.

Czytaj też: Drony Bayraktar TB2 w formie. Obejrzyjcie nagranie ze zniszczenia rosyjskich sprzętów na Wyspie Węży

Na koniec zostawiliśmy dla Was niewidziane zapewne do tej pory w Ukrainie zniszczone rosyjskie sprzęty w postaci systemu przeciwpancernych pocisków kierowanych II generacji 9K114 Szturm, które wykorzystują do działania pociski 9M114 Kokon. Te są w stanie razić cele odległe o 400-5000 metrów i naprowadzają się na nie półautomatycznie, aby finalnie uderzyć w nie swoją 5,3-kilogramową głowicą kumulacyjno-odłamkową z prędkością nawet 400 m/s.

Czytaj też: Ukraiński pocisk przeciwpancerny kontra rosyjski Tigr. Oto nagranie ze zniszczenia opancerzonego pojazdu piechoty

Na zdjęciach powyżej widzimy też wóz transportowy (najpewniej GAZ-66-05) oraz zamocowany na podwoziu 2Ł81 moździerz 2S12 Sani, strzelający 120-mm pociskami na odległość 480-7100 metrów.