nagrania z kolejnych osiągnięć działania Ukrainy przeciwko Rosji

Rosyjski konwój zniszczony. Ukraina nadrabia zaległości z przeszłości

Pamiętacie nagrania z początków wojny, jaką rozpoczęła Rosja, wdzierając się na terytorium Ukrainy 24 lutego? Wtedy materiały przedstawiające wielokilometrowe konwoje na nielicznych drogach atakowanego państwa pojawiały się w sieci regularnie i Ukraina nie miała ich jak skontrować. To najwidoczniej zmieniło się w ostatnich tygodniach, co potwierdza najnowszy zniszczony rosyjski konwój.

Ukraina z kolejnym małym zwycięstwem na koncie. Rosyjski konwój zniszczony

Rosyjscy dowódcy najwyraźniej nie mają zbytnio rozwiniętej wyobraźni. Z oczywistych względów nieliczne utwardzone drogi w Ukrainie są najmniej rozsądnym sposobem do poruszania się, kiedy jesteś agresorem na nieswoich ziemiach. W takich momentach nie tylko ułatwia się obrońcom lokalizację przeprawy, ale też wystawia się na kontratak i poniższe nagranie jest tego świetnym przykładem.

Czytaj też: Nowe bronie w rękach Ukrainy. Te systemy uzbrojenia otrzymało państwo

Ultralekkie haubice M777 trafiły na Ukrainę, haubice M777
Przykład haubicy wykorzystywanej przez Ukrainę

Jako że znacznie łatwiej obronić drogę niż rozległe szczere pole, ukraińskie siły zbrojne mogą przywitać wrogów na tych drogach z szerokimi ramionami. Dokładniej, za pomocą min, stanowisk z przeciwpancernymi pociskami, granatników i ewentualnie artylerii w odwodzie, gdyby coś poszło nie tak. W rzeczywistości jednak, zważywszy na dotychczasowy poziom celności ukraińskiej artylerii, nie zdziwilibyśmy się, gdyby ten rosyjski konwój został zniszczony właśnie za sprawą kilku oddziałów artyleryjskich z okolicy.

Czytaj też: Wystrzelono przeciwokrętowy pocisk NASM-SR. To broń specjalna dla śmigłowców

Wspominam o tym nie bez powodu, a dlatego, że wiemy niewiele na temat powyższego materiału. Pewne jest tylko to, że akcja miała miejsce niedawno w obwodzie Ługańskim i z rosyjskiego sprzętu niewiele zostało.

Czytaj też: System broni laserowej od Rheinmetall AG. Firma udowodniła potencjał technologii

Nagranie z drona przedstawia zakończoną akcję i jeśli mielibyśmy pokusić się o analizę materiału, najwięcej pytań budzi znajdująca się z przodu kolumny ciężarówka, której jako jedynej nie trawi ogień. Czyżby to ona zatrzymała konwój po wjechaniu na minę, uniemożliwiając Rosjanom wystarczająco szybką zmianę pozycji?