przenośne bronie termobaryczne RPO-A Trzmiel, przenośne bronie termobaryczne, RPO-A Trzmiel

Ukraina uszczupliła rosyjski arsenał. Kolejne dostawy amunicji poszły z dymem

Po tym, jak amerykański wywiad zaprzeczył wykorzystywaniu przez Rosję zaawansowanej broni laserowej do przeciwdziałania dronom, możemy być pewni, że liczba nagrań z frontu z lotu ptaka nie zmaleje. Dziś mamy dla Was dwa kolejne materiały wykonane z wykorzystaniem dronów, które przedstawiają działania obrońców mające na celu niszczenie logistyki agresora. Jak tym razem Ukraina uszczupliła rosyjski arsenał?

Najnowsze przykłady pokazują, jak Ukraina uszczupliła rosyjski arsenał

Zacznijmy może od nagrania, na którym widać cały proces pozbawiania rosyjskich oddziałów amunicji z terenu wsi Nowoseliwka. Poniżej możemy obejrzeć, jak w nieokreślony sposób 30. ukraińska zmechanizowana brygada niszczy „transport rosyjskiej amunicji”. Nagranie nie precyzuje, w jaki sposób doszło do zniszczenia furgonetki z amunicją, ale dym wydobywający się zza pobliskiego murka tuż po eksplozji wydaje się sugerować bliskie wykorzystanie np. przeciwpancernego pocisku. To jednak bardzo naciągane wyjaśnienie – równie dobrze w grę mogła wejść mina, czy bardzo precyzyjny ostrzał artyleryjski.

Czytaj też: Nowe bronie w rękach Ukrainy. Te systemy uzbrojenia otrzymało państwo

Po pierwszym wybuchu dochodzi do kolejnych, które wieńczy największy, upewniając nas, że ta transza rosyjskiej amunicji nie trafi do miejsca docelowego. Podobna sprawa ma się z drugim nowym nagraniem, przedstawiającym zajście w nieokreślonej już okolicy.

Czytaj też: System broni laserowej od Rheinmetall AG. Firma udowodniła potencjał technologii

Tutaj w grę z całą pewnością weszła ukraińska artyleria, która zaliczyła kilka niecelnych trafień (leje na polu to potwierdzają), ale finalnie udało się jej zniszczyć ukryty w małym lasku cały rosyjski konwój, a nie tylko pojedynczą ciężarówkę.