Ukraińska mina unicestwiła rosyjski BMP, unicestwiła rosyjski BMP,

Ukraińska mina unicestwiła rosyjski BMP. Obejrzyjcie nagranie z incydentu

Materiały wybuchowe aktywowane poprzez nacisk żołnierza (w przypadku min przeciwpiechotnych) lub pojazdu (miny przeciwpancerne) to paskudny typ broni, niszczący z zaskoczenia i wywołujący strach przed każdym kolejnym krokiem czy przejechanym metrem. Te przeciwpancerne wykorzystuje zarówno Rosja, jak i Ukraina, czego efekt widać poniżej. Do sieci wpadło bowiem nagranie, jak ukraińska mina unicestwiła rosyjski BMP.

Ukraińska mina unicestwiła rosyjski BMP

Chociaż miny od zawsze są jednym z najbardziej kontrowersyjnych rodzajów broni, to Ukraina ciągle wykorzystuje je, ale w tej „mniej złej” wersji, bo przeciwpancernej, a nie powszechnie zakazanej przeciwpiechotnej. Warto przypomnieć, że stosowanie przez Rosję min nie jest aż tak „nielegalne”, bo to państwo (podobnie jak USA) nie jest objęte zakazem stosowania tych przeciwpiechotnych.

Czytaj też: Czym są PPZR Piorun? W nasze rodzime zestawy rakiet przeciwlotniczych uwierzyło nawet USA

Czy miny pozostają skuteczne w największym konflikcie XXI wieku? Jak pokazuje coraz więcej nagrań – zdecydowanie tak. Tym razem rosyjski BMP-2, czyli stary bojowy wóz piechoty, wjechał na minę znajdującą się na polnej drodze w obwodzie donieckim, która wcześniej została stosownie zagrzebana w ziemi przez Ukraińców. Ci obserwowali zresztą obszar z drona, który zapewnił nam wręcz spektakularne nagranie, ukazujące ogromny wybuch i snop dymu.

Czytaj też: Elon Musk musi się mieć na baczności. Chińczycy chcą opracować plan zniszczenia satelitów Starlink

Ten obszar w Ukrainie jest zresztą ciekawy, bo jeśli przyjrzycie się okolicy, zauważycie nawet porzucony rosyjski czołg w lewym dolnym rogu. Jego historii nie znamy, ale zważywszy na to, że Ukraińcom zależy na utrzymaniu tego obszaru, zapewne i jego dotknęła stosowna przeciwpancerna broń.