Ukraińskie miny w akcji

Ukraińskie miny w akcji. Obejrzyjcie proces ich rozstawiania i zniszczenie rosyjskiego T-72

Na poniższych nagraniach możecie obejrzeć, jak wygląda proces zaminowywania terenu przez ukraińskich żołnierzy oraz jego efekty. Przy użyciu takiej broni jedyne czego trzeba, to kilkunastu minut spokoju, niewielkiego dołka w ziemi, prostego kamuflażu i cierpliwości, aż wreszcie wróg je aktywuje.

Dwa nowe nagrania ukazują ukraińskie miny w akcji

Zasadę działania min zna pewnie każdy z Was. Materiały wybuchowe aktywowane poprzez nacisk żołnierza (w przypadku min przeciwpiechotnych) lub pojazdu (miny przeciwpancerne) to paskudny typ broni, niszczący z zaskoczenia i wywołujący strach przed każdym kolejnym krokiem czy przejechanym metrem. Rosja używa ich w najlepsze, więc nic dziwnego, że i broniąca się Ukraina również z nich korzysta.

Czytaj też: Przeciwpancerny pocisk Stugna-P zniszczył rosyjski transporter BTR-80

Powyżej możemy obejrzeć nie tylko oddział z minami TM-62P3 przygotowujący zasadzkę, ale też efekty jego prac, które kosztowały Rosję transporter opancerzony BTR-80. Dokładnie ten sam, który niedawno zniszczono za pomocą pocisku Stugna-P (link poniżej).

Czytaj też: Obejrzyjcie cmentarzysko rosyjskich pojazdów nad rzeką Doniec. To potencjalnie największa porażka agresora

Drugie nagranie jest skromniejsze w ujęcia, ale finalnie przedstawia dokładnie to samo – zniszczony rosyjski pojazd widziany z lotu ptaka (drona). Tym razem był to czołg T-72, który zważywszy po ilości dymu, nie wyszedł z tego cało. Ukraiński oddział tym ruchem zdecydowanie spowolnił rosyjską kolumnę, bo na nagraniu możecie zobaczyć, że za uszkodzonym czołgiem jechał jeszcze jeden inny. Czy pojechał dalej i co następnie się z nim stało? Tego możemy się tylko domyślać.