Dron nagrał ukraińskie Su-27 w akcji, ukraińskie Su-27 w akcji,

Dron nagrał ukraińskie Su-27 w akcji. Siły Powietrzne obrońców ciągle działają i imponują

Po 24 lutym 2022 roku Rosja stwierdziła, że całkowicie wyeliminowała ukraińskie lotnictwo, ale to w rzeczywistości nadal działa, choć rzadko dostajemy na to solidne dowody w postaci materiałów wideo. Tym jednak razem jest inaczej, bo w walkę o Wyspę Węży Ukraina zaangażowała nawet swoje myśliwce przechwytujące, a na poniższym nagraniu z drona możecie właśnie obejrzeć ukraińskie Su-27 w akcji.

Ukraińskie Su-27 w akcji. Jeden przelot z bombami doprowadził do ogromnych zniszczeń po stronie rosyjskiej

Su-27 to myśliwiec przechwytujący z czasów istnienia ZSRR, który wprawdzie nie został stworzony do niszczenia celów naziemnych, a wywalczania przewagi w powietrzu, ale jego wykorzystanie w bombardowaniu lądowych celów również jest możliwe. Wykorzystuje się do tego po prostu bomby podwieszone na łącznie dziesięciu węzłach, które w podstawowym zestawie mogą przyjmować postać sześciu zasobników bomb małego kalibru, szesnastu 250-kilogramowych bomb lub ośmiu 500-kilogramowych.

Czytaj też: Ukraina wyłowiła wrak rosyjskiego śmigłowca z pierwszych dni inwazji i bitwy o Kijów. Dlaczego?

W skrócie? Su-27 zdecydowanie ma czym atakować infrastrukturę i to właśnie widzimy na poniższym nagraniu z ataku nie jednego, a aż dwóch myśliwców na Wyspę Węży w akompaniamencie coveru w wykonaniu zespołu Pink Floyd (Hey, Hey Rise Up). Te wykonały tylko jeden przelot, podczas którego zaatakowały łącznie trzy odrębne cele, będące najpewniej składem amunicji, patrząc po eksplozjach, które następowały po jakimś czasie i które finalnie spowiły całą wyspę w gęstym dymie.

Czytaj też: Oto ciężki dron Korei Południowej klasy MALE. Do jakich zadań go stworzono?

Taka akcja postawia wiele pytań, z czego to najważniejsze brzmi – gdzie podziała się rosyjska obrona przeciwpowietrzna? Na to niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, choć patrząc po wcześniejszych akcjach dronów Bayraktar TB2 domyślamy się powodów, dlaczego myśliwce Su-27 mogły dopuścić się tak otwartego ataku.