Jeden celny artyleryjski strzał Ukrainy pogrążył czołg T-64BV, celny artyleryjski strzał Ukrainy pogrążył czołg T-64BV, pogrążył czołg T-64BV,

Jeden celny artyleryjski strzał Ukrainy pogrążył czołg T-64BV. Tak imponujących eksplozji jeszcze nie widzieliśmy

W rzeczywistości rzadko widzimy rosyjskie czołgi T-64 w akcji, bo są one akurat domeną ukraińskich oddziałów pancernych. Więcej o tym przeczytacie w naszym artykule pod tytułem: ukraińskie T-64 BM Bułat. Te poradzieckie czołgi blokują rosyjską inwazję. Jednak ten typ czołgów występuje również po stronie rosyjskiej i mamy na to kolejny przykład, jako że niedawno jeden celny artyleryjski strzał Ukrainy pogrążył czołg T-64BV.

Celny artyleryjski strzał Ukrainy pogrążył czołg T-64BV, pozwalając nam podejrzeć imponujące eksplozje

Poniżej możecie obejrzeć, jak T-64BV znosi celne trafienie ogniem pośrednim w postaci nieokreślonego artyleryjskiego sprzętu, który znajduje się w rękach Ukraińców. Za tę akcję odpowiada 54. Brygada Zmechanizowana, a my nie przywiązywalibyśmy szczególnej wagi do moździerza widocznego na początku nagrania, bo to zdjęcie już nie raz trafiało do podobnych materiałów.

Czytaj też: Ukraiński ogień pośredni kontra rosyjskie pojazdy. Załoga jednego nie wytrzymała presji, a druga…

Materiał wideo uchwycony przez drona ukazuje kilka niecelnych trafień ukraińskiej artylerii. Jednak szczęście przestało sprzyjać załodze czołgu T-64BV w dokładnie 60 sekundzie. Wtedy to bowiem oddziałowi ukraińskiemu udaje się celnie trafić, ustawiony przed niewielką linią spalonych drzew, czołg T-64BV. Pierwsza eksplozja towarzysząca trafieniu wygenerowała przede wszystkim gęste kłęby dymu, ale po niej nadeszła druga, która z całą pewnością unicestwiła czołg.

Czytaj też: Opisujemy potężne haubice FH70, bo nie tylko M777 służą w Ukrainie

Potwierdzają to ostatnie sekundy nagrania, na którym dostrzegamy płonący czołg T-64BV, który po chwili eksploduje ogromną kulą ognia, co jest z całą pewnością „winą” detonacji pokładowej amunicji. Tą często powoduje sam pożar, który trawiąc czołg, rozgrzewa amunicje do niebezpiecznych poziomów i tym samym doprowadza do jej eksplozji.