Rosyjska nowoczesna stacja komunikacyjna, ostrzału artyleryjskiego

Rosyjska nowoczesna stacja komunikacyjna zniszczona. Obejrzyjcie nagranie z ostrzału artyleryjskiego

Ukraińskie Siły Operacji Specjalnych pochwaliły się niedawnym sukcesem, który z całą pewnością zaszkodzi sołdatom przebywającym w rejonie. Pozbawili bowiem najeźdźcy ważnego elementu prowadzenia wojny, najpierw namierzając, a następnie celnie ostrzeliwując R-439-OD lub P-260-O. Bez względu na sprzęt, to w skrócie rosyjska nowoczesna stacja komunikacyjna.

Nowoczesna stacja komunikacyjna zniszczona. To jedna z wielu, które Rosja wysłała na Ukrainę

Podczas wojny komunikacja i łączność to podstawa, aby zachować skuteczność działań, a jak możecie się domyślać, tej funkcji nie może pełnić zwykły smartfon. Do działania w tych przypadkach należy zaprzęgnąć specjalne stacje komunikacyjne i rozstawić w odpowiednich oraz możliwie najbezpieczniejszych miejscach na froncie. Jednak nawet po skrzętnym ukryciu nie można być pewnym, że nie zostanie zniszczona i ta rosyjska nowoczesna stacja komunikacyjna jest tego świetnym przykładem.

Czytaj też: Od trafienia do pożaru, czyli jak płonie rosyjski czołg T-72

Na nagraniu powyżej możecie obejrzeć nieco przesadnie zmontowany w postprodukcji materiał, który utrudnia rozpoznanie tego, co jest rzeczywistością, a co wizualnym bajerem, jeśli idzie przede wszystkim o sam interfejs i zdjęcia satelitarne. W pierwszych 20 sekundach nagranie przedstawia nam zlokalizowany obok jednego z hangarów sprzęt, a kolejnych precyzyjny artyleryjski ostrzał, który kończy się wielkim wybuchem, wznoszącym w powietrze kłęby czarnego dymu.

Czytaj też: Obejrzyjcie ukraiński system przeciwlotniczy w akcji. S-300PT zniszczył Ch-31P, czyli swojego wroga

Trwający transport stacji komunikacyjnych w Rosji i Białorusi w… styczniu

Ukraińcy w tym ostrzale z całą pewnością zniszczyli wspomnianą stację komunikacyjną, znacząco upośledzając możliwości komunikacyjne rosyjskich oddziałów w tym rejonie.