Rosyjski transport amunicji,

Rosyjski transport amunicji zniszczony. Obejrzyjcie porażające efekty ukraińskiego artyleryjskiego ostrzału

Wojna to nie tylko to, co dzieje się na froncie, ale w dużej mierze również to, co dzieje się poza nim. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby toczyć konflikt na tych dwóch „frontach” i to siłom zbrojnym Ukrainy wychodzi najwyraźniej dobrze, patrząc po najnowszym ataku, w którym zdołali zniszczyć rosyjski transport amunicji w dwóch odmiennych lokacjach.

Najnowszy atak Ukraińców na rosyjski transport amunicji zaowocował kompletnym zniszczeniem przynajmniej jednego transportera

W pierwszych tygodniach wojny, którą 24 lutego wywołała Rosja, byliśmy świadkami przeogromnej wpadki agresora. Ten popełnił jeden z największych błędów, jakie może popełnić strona atakująca, nie dbając odpowiednio wcześniej o kwestie logistyczne. Efekt? Porzucone czołgi z pustym bakiem, racje żywnościowe na ledwie kilka dni i powszechne braki amunicji oraz odpowiedniego sprzętu, co było niczym miód na serca ukraińskich bohaterów, którzy odparli pierwszą falę najeźdźców.

Czytaj też: Polskie Leopardy, czyli najbardziej zaawansowane czołgi w rękach Wojska Polskiego

Problem z Rosją jest jednak taki, że na pierwszej fali „operacji specjalnej” się nie skończyło i z trzydniowej zbrodniczej eskapady na suwerenny kraj zrobiła się tradycyjna wojna na wyniszczenie. Dowódcy mieli więc czas na rozpoczęcie regularnych dostaw do wojsk na froncie, co nie uszło uwadze Ukraińcom, a efekty tego możecie obejrzeć poniżej:

Czytaj też: Rozwój rosyjskich BMP, czyli bojowe wozy piechoty BMP-1, BMP-2 i BMP-3 pod lupą

Nietrwające nawet minuty nagranie nie pokazuje momentu uderzenia rosyjskiego transportera ukraińskim pociskiem artyleryjskim, ale ukazuje jego skutki. W pierwszym przypadku ogień zaczyna trawić łatwopalne materiały i generować całą masę czarnego dymu. Z kolei w drugim ataku widzimy moment uderzenia, po którym dochodzi do ogromnej eksplozji, która rozsiewa fragmenty na wiele kilometrów wokół. Oba zdarzenia miały miejsce w tym samym rejonie na wschodzie Ukrainy.