kolejny magazyn amunicji Rosji

Ukraińcy zniszczyli kolejny rosyjski magazyn amunicji, uwieczniając ostrzał artyleryjski na nagraniu

Kilka dni temu informowaliśmy o ogromnym zwycięstwie ukraińskiej artylerii okupionym utratą drona. Dziś mamy dla Was poniekąd kontynuację tej historii, bo inny oddział ukraińskiej artylerii zniszczył kolejny rosyjski magazyn amunicji, który znajdował się zaledwie 8 kilometrów od tego wcześniej ostrzelanego. Niestety, ponownie zniszczeniu uległa niegdyś cywilna infrastruktura.

Kolejny rosyjski magazyn amunicji zniszczony

Nowo ostrzelany magazyn znajduje się ~8 km od innego, niedawno ostrzelanego przez Ukraińców magazynu w mieście Połohy w obwodzie zaporoskim. Poniższe nagranie z lotu ptaka, które trwa 140 sekund, ukazuje dokładnie to, jak ukraińska artyleria, początkowo nieco niemrawo (trafienia nie były celne), ale z czasem coraz celniej radzi sobie ze składowiskiem rosyjskiej amunicji.

Czytaj też: Opisujemy wycofane ze służby czołgi T-62. To one wróciły niedawno na front po stronie rosyjskiej

W rzeczywistości nie potrzebujemy żadnych innych dowodów na to, aby potwierdzić obecność całej masy amunicji w tych hangarach. Już ledwie kilka celnych trafień z artylerii sprawiło, że po szeregu imponujących eksplozji, praktycznie całą lokację spowiły gęste chmury czarnego dymu. Każda z nich ma oznaczać albo zniszczony zapas paliwa, albo amunicję wszelakiej maści, której rozgrzanie do zbyt wysokiej temperatury zainicjowało wybuch materiału wybuchowego.

Czytaj też: Wreszcie przechwycono sanie rakietowe z tak wysoką prędkością. To otwarcie furtki do rozwoju broni hipersonicznej

Tym jednak razem magazyny nie były wystarczająco dobrze chronione, bo nawet dronowi udało się przetrwać. Dzięki temu możemy obejrzeć obiekt przed ostrzałem, w jego trakcie oraz już kilka godzin później, kiedy ogień strawił wszystko, co musiał strawić, aby zadać kolejny cios rosyjskiej inwazji.