utratą drona, Rosja, Ukraina

Ogromne zwycięstwo okupione utratą drona. Ukraińska artyleria zniszczyła rosyjski skład amunicji

Znana ze swoich ciekawie zmontowanych nagrań z prowadzenia ostrzału, 45. Artyleryjska Brygada Ukraińska udostępniła nowe nagranie, na którym ukazuje skuteczność swoich działań przeciwko Rosjanom. Tego typu zniszczenia można zdecydowanie określić mianem ogromnego zwycięstwa i to nawet uwzględniając utratę ukraińskiego drona, którego udało się zniszczyć Rosjanom.

Poniżej obejrzycie nagranie nie tylko triumfu Ukrainy, ale też dokładnego momentu trafienia drona pociskiem przeciwlotniczym

W ostatnich dniach ciemny, gęsty dym spowił niebo nad ukraińskim miastem Połohy w obwodzie zaporoskim, gdzie obecnie stacjonują Rosjanie. Jeśli więc tam stacjonują, to musieli tym samym zacząć organizować w tym miejscu swoją bazę wypadową, czyli gromadzić sprzęt oraz amunicję. W skrócie? Zrobili z siebie cel idealny, a że ukraińska artyleria może obecnie wykorzystywać nowoczesne haubice i amunicję o zasięgu ponad 50 kilometrów, to nawet oddalona od frontu infrastruktura nie jest bezpieczna.

Czytaj też: Rosyjska nowoczesna stacja komunikacyjna zniszczona. Obejrzyjcie nagranie z ostrzału artyleryjskiego

Widać to powyżej na pierwszym nagraniu, które w pierwszych sekundach ukazuje nam liczbę rosyjskich pojazdów w rejonie. Jako że samych pojazdów znalazło się tam aż kilkanaście, trudno byłoby zniszczyć je wszystkie samym ostrzałem artyleryjskim, ale sprawa ma się inaczej ze składami amunicji, które ponoć Ukraińcom udało się wyeliminować. Świadczą o tym potężne eksplozje i słupy czarnego dymu, unoszące się nad rejonem, który ostrzeliwano.

Czytaj też: Zamiast niszczyć, edukuje i przyciąga turystów. Krążownik HMS Belfast jest obecnie częścią Londynu

W tej akcji oddział utracił drona, który dostał bezpośrednio z pocisku przeciwlotniczego (dokładny moment i tor lotu pocisku uwieczniono na nagraniu). Były to jednak jedyne straty po stronie Ukrainy, bo kiedy oddział wysłał drugiego drona na zwiad i weryfikację skuteczności ostrzału, nie napotkał żadnej obrony przeciwlotniczej. Zastał za to srogie zniszczenia, które objęły również kilka pojazdów.