Ukraińska artyleria znów w akcji, Msta-B, samobieżne haubice Rosji

Ukraińska artyleria w akcji, a Rosjanie w popłochu. Zobaczcie najnowsze nagranie

Najnowsze nagranie ukraińskiej artylerii w akcji pokazuje, jak z jednej strony ciężko jest trafić w obrany cel z wykorzystaniem ognia pośredniego na dystansie wielu kilometrów, a z drugiej – jak trudno wykurzyć okupantów z obranych pozycji. Możemy jednak przyznać, że w ramach tego ostrzału rosyjskich pozycji, Ukraińcom udało się przegnać raz na zawsze stacjonujące w tym konkretnym regionie siły.

Kolejne nagranie pokazuje ukraińską artylerię w akcji

To nagranie jest jednym z wielu, które widzieliśmy już w sieci, ale na swój sposób jest wyjątkowe, bo pokazuje ostrzał rosyjskiego posterunku znajdującego się w ciekawym miejscu. Szereg maszyn budowlanych, kontenerów i budowli sugeruje, że to rejon kopalni albo składowiska materiałów budowlanych, w którym Rosjanie spróbowali ustanowić swoją bazę.

Czytaj też: Wyjątkowy NASAMS dla Ukrainy. Opisujemy system przeciwlotniczy, który chroni Waszyngton

Zrobili to jednocześnie w bardzo „inteligentny inaczej” sposób, czyli wręcz „rosyjski”, bo nie zadbali nawet o ukrycie swoich pojazdów, które były dumnie oznaczone wielkimi literami Z. Możliwe, że to właśnie ściągnęło na nich uwagę ukraińskiego oddziału artyleryjskiego, który do przeprowadzenia ostrzału wykorzystał wizję w czasie rzeczywistym z drona Mavic 3 firmy DJI.

Czytaj też: Najlepsze telewizory, które warto kupić. Edycja lato 2022

Niestety nagranie nie pokazuje bezpośrednich trafień czy to w budowle z Rosjanami, czy ich pojazdy, ale nie można zapominać, że to pociski artyleryjskie. Oznacza to, że ich siłą rażenia jest nie tylko bezpośrednie trafienie, ale też fala uderzeniowa oraz szrapnele, które rozsyłają wokół miejsca trafienia. Ten mogą nie tylko zabić, ale też uszkodzić co wrażliwsze elementy pojazdów czy sprzętów.