Rosyjska samobieżna armatohaubica 2S3 Akacja, 2S3 Akacja, armatohaubcia, armatohaubica 2S3 Akacja

Ukraińska artyleria dokonuje „zagłady” armii Putina. Nagranie ujawnia, co robi z ich transporterami bojowymi

Wedle najnowszych informacji, ukraińska artyleria stanie się jeszcze bardziej zabójcza dla rosyjskiego najeźdźcy, kiedy już położy swoje rączki na nowych pociskach z serii Excalibur, będących „odpowiednikiem 10 tradycyjnych pocisków artyleryjskich”. Jednak od wielu tygodni przekonujemy się, że nawet z tradycyjnymi pociskami dokonuje niesamowitych czynów i kolejna zniszczona para rosyjskich transporterów bojowych jest tego świetnym przykładem.

Obejrzyjcie, jak ukraińska artyleria sprawia, że para rosyjskich transporterów bojowych przechodzi „na emeryturę”

Poniżej możecie obejrzeć nagranie, które rozpoczyna się od ostrzału z samobieżnych armatohaubic 2S3 Akacja (zdjęcie powyżej). Te wykorzystują 152,4 mm haubice D-22, które mogą być podnoszone pod kątem od -4° do +60°, przy czym wieżyczka może być obracana o pełne 360°. Ich szybkostrzelność wynosi od 2,6 do 3,5 pocisków na minutę w zależności od warunków strzelania. Wśród tych pocisków znajdują się pociski OF-540 i OF-25 HE-Frag o masie 43,56 kg, które mogą być posyłane na maksymalny zasięg 18,5 km lub 24 km.

Czytaj też: Przeciwpancerne pociski pokazują rosyjskim czołgistom, gdzie jest ich miejsce. Dwa czołgi zniszczone

Kolejne momenty z ostrzału pokazują przede wszystkim zniszczenia i bezpośrednie trafienia w dwa rosyjskie pojazdy bojowe, które z całą pewnością już nigdy nie powojują. Ich załogi (o ile były obecne na pokładzie) zresztą również, co tyczy się też oddziałów, które transportowały.

Czytaj też: Indie wkrótce dorównają światowym potęgom. Lotniskowiec Vikrant bez opóźnień i z wielkim sukcesem

Wedle opisu nagrania, najpierw udało się wyeliminować rosyjski bojowy wóz piechoty, bo BMP w nieokreślonej wersji lub mniej uzbrojony MT-LB, który po trafieniu zaczął płonąć i wreszcie wybuchł. Następnym celem był nowszy transporter piechoty BTR, czyli produkowany od 1984 roku rosyjski transporter opancerzony.

granatnik RGW-90, współczesny rosyjski transporter opancerzony BTR-80, rosyjski transporter opancerzony BTR-80

Czytaj też: Korea Północna nadal chce być uznawana za tykającą bombę. Przeprowadziła testy artyleryjskich pocisków

Przykładowo, BTR-80 może przewozić 8-osobowy oddział żołnierzy, angażując jednocześnie 3-osobową załogę do jego obsługi. Jego wyposażenie bojowe obejmuje jeden wielokalibrowy karabin maszynowy KPWT (14,5 mm) oraz jeden zwyczajny karabin maszynowy PKT (7,62 mm). Z kolei BMP to znacznie starszy i prostszy bojowy wóz piechoty.