Kolejna rosyjska artyleria zniszczona, Dwie 2S19 Msta-S, 2S19 Msta-S,

Kolejna rosyjska artyleria zniszczona. Dwie ustrzelone 2S19 Msta-S doprowadziły do niesamowitego wybuchu

W sieci zaczęło krążyć nagranie, ukazujące (najpewniej) kontrbateryjny ogień ukraiński, który zniszczył dwie rosyjskie samobieżne 2S19 Msta-S. To jedne z najczęściej widzianych na froncie samobieżnych haubic zwłaszcza po stronie Rosji, jako że ten kraj miał w arsenale przed wojną ponad 260 sztuk 2S19M1 i ponad 210 ulepszonych wersji 2S19M2.

Dwie 2S19 Msta-S zakończyły swoją służbę w ogromnej eksplozji. Oto kolejna rosyjska artyleria zniszczona przez Ukraińców

Na trwającym ledwie minutę nagraniu możemy obejrzeć dwie ustawione obok siebie samobieżne haubice 2S19 Msta-S Rosji, na które widok zapewniał tradycyjnie dron. Materiał jest pocięty i zmontowany, więc trudno ocenić na jego podstawie skuteczność ukraińskiej artylerii, która zdołała zniszczyć obie 2S19 Msta-S, jak również sens tego, co zrobili Rosjanie, że po pierwszym trafieniu w jedną z haubic druga pozostała na miejscu.

Czytaj też: M270 MLRS są już w Ukrainie, a ich ulepszanie trwa. Te wyrzutnie dadzą Rosjanom popalić bardziej, niż myślicie

Pewne jest to, że obie rosyjskie haubice Msta-S z działem kalibru 152,4 mm zostały unicestwione, co potwierdzają ostatnie sekundy nagrania. Ogromna eksplozja mówi bowiem sama za siebie, a była spowodowana niczym innym, jak amunicją obecną na pokładzie obu sprzętów. Msta-S może (zależnie od wersji) posyłać na wroga od 6 do 10 pocisków na minutę, więc nie dziwi fakt, że podczas misji towarzyszy jej aż 50 sztuk amunicji artyleryjskiej różnego rodzaju.