Ostatnie sukcesy ukraińskich wojsk, rosyjski sprzęt

Kolejne sukcesy ukraińskich wojsk. Obejrzyjcie, jak obrońcy niszczą rosyjski sprzęt

W ostatnich dniach do sieci trafiło całe mnóstwo nagrań z udanych ataków artyleryjskich przeprowadzanych przez ukraińskie oddziały przeciwko Rosjanom. Zupełnie tak, jakby Ukraińcy wzmogli swoje działania na froncie, próbując jeszcze bardziej zawzięcie wyplenić agresora ze swoich ziem.

Obejrzyjcie sukcesy ukraińskich wojsk z ostrzałem artyleryjskim w roli głównej

Przechodząc od razu do rzeczy, Ukraińcy mają całą masę różnych systemów artyleryjskich, wśród których znajdują się zarówno te poradzieckie, jak i nowoczesne lub zmodernizowane sprzęty przekazane przez kraje Zachodu. Od „polskich” goździków po nowoczesne Kraby i na brytyjskich M777 kończąc – ukraińskie siły artyleryjskie po otrzymaniu pomocy znacząco zwiększyły swoje możliwości, co widać po każdym nagraniu, których zestawienie przygotowaliśmy dla Was poniżej.

Czytaj też: Siły Kosmiczne USA chcą sieci satelitów mesh na niskiej orbicie. Technologia Recurve ma doprowadzić ro rewolucji łączności

Kilkanaście zgromadzonych w jednym miejscu bojowych pojazdów piechoty Rosji, to wręcz „cel idealny”. Widać to poniżej, gdzie Ukrainie udało się zniszczyć kilka BMP:

Jedna z brygad pochwaliła się zniszczeniem potężnej haubicy samobieżnej 2S7 Pion, która strzela nie 150-, a aż 203-mm pociskami:

Poniżej z kolei możecie obejrzeć zniszczenie przynajmniej jednego rosyjskiego czołgu:

Czytaj też: Scena jak z filmu. Obejrzyjcie trzy ukraińskie śmigłowce Mi-8 podczas ataku

Nie był to jednak jedyny zniszczony czołg w ostatnich dniach, bo inna brygada artyleryjska pochwaliła się „zniszczeniem czołgu, transportera MT-LB oraz ciężarówki z dostawą amunicji”:

Czytaj też: Oto nowy tajwański samolot szkoleniowy. AT-5 Brave Eagle cechuje się „zaawansowanymi zdolnościami bojowymi”

Na sam koniec coś mniej imponującego od zniszczenia haubicy, czołgu, czy BMP, ale równie ważne – pozbawienie rosyjskiego oddziału dostawy amunicji oraz zapasów: