Dwa rosyjskie BMP-2 uczą, czego nie robić na polu minowym.

Ukraińska artyleria znów w akcji. Zobaczcie, jak zniszczyła dwa rosyjskie oddziały w BMP

Opancerzenie bojowych wozów piechoty bez względu na wersję jest opracowane po to, aby chronić sprzęt i załogę przed ostrzałem z amunicji kalibru 12,7 mm. Nie dziwi więc fakt, że nie tylko celne trafienia z artylerii, ale też te bliskie są w stanie całkowicie je zniszczyć.

Obejrzyjcie, jak ukraińska artyleria posyła w „zaświaty” dwa rosyjskie BMP

Rozwój bojowych wozów piechoty w najpierw radzieckiej, a następnie rosyjskiej armii jest fascynujący i BMP jest tego świetnym przykładem. Najnowszy członek tej rodziny to oczywiście BMP-3, który powstał w ramach ciągłego dozbrajania i ulepszania oryginału, ale nie ma takiego pojazdu, który byłby odporny na pociski artyleryjskie. Te dwa nieokreślone rosyjskie BMP są tego świetnym przykładem.

Czytaj też: Obejrzyjcie, jak Rosjanie nawet ze zwycięstwa mogą zrobić porażkę. Oto głupota w czystej postaci

Ukraińska artyleria znów w akcji, Msta-B, samobieżne haubice Rosji
Zdjęcie reprezentatywne

Poniżej możecie obejrzeć, jak w obwodzie Donieckim wygląda fragment ukraińskich pól, które przez wzmożony ostrzał artylerii po wielu tygodniach walk wygląda jak ser szwajcarski. Widok tego typu nie jest najgorszym, co już było nam zobaczyć podczas trwającej wojny, ale przypomina o odległych czasach wojen, do których świat miał już nie wracać… a jednak wrócił przez Rosję.

Czytaj też: Czym jest wyrzutnia rakiet Buriewij? Opisujemy ukraińską wersję BM-27 Uragan

Czytaj też: Nie będą wiedzieć, co ich zaatakowało. Okręty podwodne nowej generacji z torpedami stealth

Niespełna 30-sekundowe nagranie z drona pokazuje po raz kolejny, jak ważny dla oddziału artyleryjskiego jest nieustanny podgląd ostrzeliwanych celów oraz dostęp do dokładnych współrzędnych. Dzięki nim wyszkolony oddział (jak widać) jest w stanie w spektakularny sposób pozbawić Rosję kolejnych żołnierzy oraz sprzętu.