ukraińskie drony niszczą rosyjskie sprzęty pancerne, ukraińskie drony

Tak ukraińskie drony niszczą rosyjskie sprzęty pancerne niskim kosztem. Obejrzyjcie nagranie

Na wojnie śmierć czyha na każdym rogu, ale to niespodziewane ataki z powietrza są zdecydowanie tymi najbardziej przerażającymi. Tak to już jest, że dziś o życiu jednych i drugich decyduje już nie tyle spust, ile jeden przycisk na kontrolerze, który może przynieść wiele zniszczeń. Jak wiele? Przykład obejrzycie na nagraniu, na którym ukraińskie drony niszczą rosyjskie sprzęty pancerne niskim kosztem.

Obejrzyjcie, jak ukraińskie drony niszczą rosyjskie sprzęty pancerne

Drony to być może najbardziej zaskakujący element trwającej wojny ukraińsko-rosyjskiej, bo od pierwszych dni sławne już na cały świat Bayraktary TB2 udowodniły swoją ogromną skuteczność. Z jednej strony zapewniają informacje i współrzędne dla oddziałów artyleryjskich, a z drugiej mogą być bronią samą w sobie, co możecie obejrzeć poniżej.

Czytaj też: Artyleryjski oddział Ukrainy chwali się osiągnięciami. Zniszczył dwa BMP, czołg T-72B i nieokreślony pojazd

Nie mam tutaj na myśli dronów kamikadze, czyli tak zwanej „amunicji krążącej”, która może zastąpić w przyszłości do pewnego stopnia tradycyjne granaty i pociski przez swoje wyjątkowe możliwości, a po prostu drony uzbrojone w bomby. Wygląda na to, że skuteczność tego typu broni jest na tyle wysoka, że bez problemu jest w stanie nie tylko trafić w stacjonarny cel (i to bezbłędnie, bo bezpośrednio), ale też wyrządzić mu ogromne szkody.

Czytaj też: Jak Ukraina walczy z rosyjską marynarką na Morzu Czarnym? „Skutecznie” to za mało powiedziane

Ten materiał wideo ukazuje dokładne momenty zrzucania bomb prosto na rosyjskie wozy bojowe piechoty, jak i czołgi. Niestety jakość nagrania nie jest wysoka z racji nocnej pory oraz wysokości, na której operował dron, przez co trudno nam powiedzieć, że wskazywane przez Ukraińców zniszczone pojazdy są właśnie tymi, za które je uznano.

Czytaj też: Najpotężniejszy niszczyciel świata cierniem w oku Tajwanu. Opisujemy chiński typ 055

Wedle oznaczeń, w tych atakach zniszczono kolejno dwa czołgi T-80 znajdujące się obok siebie oraz oddalone (nie wiemy jak bardzo) czołg T-72B i bojowy wóz piechoty BMP-2. W rzeczywistości jednak jesteśmy w stanie potwierdzić tylko zniszczenie T-72, bo pozostałe trzy pojazdy przypominają bardziej (na tym poglądzie) nieokreślone wersje BMP.