Rosyjski czołg na wakacjach. T-72B skorzystał z lata w Ukrainie i zyskał awans do czołgu podwodnego

Lato w pełni, okres urlopowy również, więc najwyraźniej nawet rosyjskie czołgi na wakacjach mogą skorzystać ze swojego „pancernego życia”. Przykład? T-72B (lub T-80) zażywający odświeżającej kąpieli w jednej z ukraińskich rzek.

Cisza, spokój, zieleń i woda – tak oto bawi się rosyjski czołg na wakacjach

A tak na poważnie — ciężko stwierdzić, co doprowadziło do tego, co możecie podejrzeć na poniższym nagraniu. Zwłaszcza że historia stojąca za tym rosyjskim czołgiem jest całkowicie nieznana. Dlaczego więc wpadł do wody w takim miejscu? Wniosek może być tylko jeden — to albo Rosjanie, albo Ukraińcy, którzy specjalnie wjechali nim w rzekę, aby całkowicie go unieruchomić.

Czytaj też: Arc dla NUC! Wyciek zdradził ceny i plany Intela co do kultowych komputerów

Z jednej strony Rosjanie mogli zostać zmuszeni do porzucenia czołgu i aby nie zostawić go Ukraińcom, zwyczajnie wjechali nim do rzeki. Z drugiej jednak strony to właśnie Ukraińcy mogli go przejąć, ale nie byli w stanie w nim uciec do własnych warsztatów, przez co w ramach oszczędności broni lub materiałów wybuchowych, zdecydowali się zatopić czołg, aby uniemożliwić okupantom jego odzyskanie.

Czytaj też: Światło dzienne można lepiej odwzorować. Pomagają kropki kwantowe

Jeśli chcecie poczytać więcej o czołgach T-72, koniecznie rzućcie okiem na nasz poprzedni materiał na ich temat, w którym opisaliśmy dokładnie ich historię, wady, zalety oraz poszczególne wersje.