Eksplozja równie wielka, jak radość Ukraińców, Tak wybucha ruski czołg z amunicją na pokładzie

Eksplozja równie wielka, jak radość Ukraińców. Tak wybucha rosyjski czołg z amunicją na pokładzie

Rosyjskie czołgi ciągle nie mają lekko na froncie i trudno się temu dziwić, kiedy ukraińskie wojska mają dostęp do ogromnej liczby systemów przeciwpancernych. Poniżej znajdziecie najnowszy przykład niszczenia rosyjskiego czołgu, który po przyjęciu na swoją pancerną blachę nieokreślonego pocisku, stanął w ogniu… i na tym się nie skończyło.

Ogień + amunicja = definitywny koniec wojaży rosyjskiego czołgu

Akcja rozgrywa się na spalonym ukraińskim polu rolnym, na którym to spopielone zboża przypominają połacie śniegu. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom — to nagranie z ostatnich dni, a nie sprzed kilku miesięcy. Widzimy na nim nieokreślony rosyjski czołg, którego zaczął pochłaniać pożar, ale na ogniu się nie skończyło.

Czytaj też: Oto nowe samoloty amerykańskich specjalsów. USSOCOM postawiło na AT-802U Sky Warded

Czytaj też: Wyjątkowa ukraińska mina zrobiła z rosyjskiego czołgu T-80U sito. Przebiła go na wylot!

Tam, gdzie jest paliwo i smar, tam też „ma się co palić” i osiągać zdecydowanie wysokie temperatury, choć z pozoru może się tak nie wydawać. Czołgi to bowiem głównie dziesiątki ton pancernej stali, czyż nie? Jak jednak się okazuje i o czym wielokrotnie już się przekonaliśmy, rosyjskie czołgi są podatne na pożary do tego stopnia, że mogą doprowadzić nawet do eksplozji swojej pokładowej amunicji. Tego właśnie świetny przykład widzicie powyżej w siódmej sekundzie, kiedy to podwyższona temperatura doprowadza do wybuchu nieokreślonej ilości pocisków.