Galaxy Watch FE naprawdę powstaje. Samsung już pracuje nad oprogramowaniem dla tego zegarka

Fanowskie smartfony Samsunga, pomimo pewnych problemów po drodze, odniosły spory sukces. Nic więc dziwnego, że sporo mówi się o rozszerzeniu serii FE także na inne urządzenia poza telefonami i tabletami. Już od jakiegoś czasu przecieki wskazują na powstawanie Galaxy Watch FE.
Galaxy Watch FE naprawdę powstaje. Samsung już pracuje nad oprogramowaniem dla tego zegarka

Tani smartwatch od południowokoreańskiego giganta nadchodzi. Co wiemy o Galaxy Watch FE?

Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia związane z tegoroczną serią Galaxy Watch 7 to zapewne wiecie, że trochę jest tam zamieszania w kwestii liczby modeli, jakie mają w tym roku trafić na rynek. Niby źródła są zgodne, że dostaniemy trzy zegarki, ale oprócz modelu podstawowego i Pro, nie mogą dojść do porozumienia, czym będzie ten trzeci smartwatch. Jedni wieszczą nadejście urządzenia bardziej budżetowego, podczas gdy inni wręcz przeciwnie, mówią o Galaxy Watch 7 Ultra. Ta ostatnia opcja wydaje się bardzo prawdopodobna z wielu powodów. Przede wszystkim Samsung nie ma obecnie żadnego zegarka, którym mógłby realnie konkurować z Apple Watch Ultra. Biorąc pod uwagę fakt, że Apple może nie wprowadzić w tym roku praktycznie żadnych ulepszeń dla tego modelu, może być to dla Samsunga dobra okazja na przyciągnięcie zniechęconych klientów na swoją stronę.

Czytaj też: Czekacie na tańszego Galaxy Z Fold 6? Możecie się go nie doczekać

Czy to oznacza, że powinniśmy pożegnać się z wizją tańszego Galaxy Watch? Wcale nie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiła się bowiem jeszcze jednak plotka, tym razem wskazująca na rozszerzenie serii FE także na smartwatche. Obecnie fanowskie modele ograniczają się do smartfonów, a od zeszłego roku dołączyły do nich też tablety. W tym roku Samsung podobno chce wzbogacić ją również o fanowski zegarek.

Czytaj też: Huawei Pura 70 Ultra nowym królem rankingu DxOMark

Dla tych, którzy niezbyt się orientują w temacie – ideą serii Galaxy FE jest zaoferowanie klientom urządzeń mocno przypominających te flagowe, ale odpowiednio okrojonych, dzięki czemu kosztują odpowiednio mniej. Tak samo ma być w przypadku Galaxy Watch FE. Co prawda na razie nie znamy szczegółów jego specyfikacji, jednak wydaje się, że Samsung intensywnie nad nim pracuje, bo na serwerach OTA odkryto wersję oprogramowania skierowaną właśnie do tego urządzenia.

Galaxy Watch 4

Jak odkrył portal Android Headlines, zegarek ma numer modelu SM-R861 i jest to wariant z obsługą Wi-Fi. Na serwerach OTA producenta pojawiła się wersja oprogramowania R861XXU0AXE5/R8610XM0AXE5, która zawiera literę „A” sugerującą pierwszą kompilację One UI dla tego modelu oraz „XE” oznaczającą wersję oprogramowania sprzętowego z maja 2024 r. Raport ujawnia również, że na serwerze odkryto aż pięć wersji testowych, co jasno wskazuje, iż Samsung intensywnie pracuje nad oprogramowaniem dla Galaxy Watch FE. Ponadto odkryte wersje ujawniają, że warianty Wi-Fi Watch FE będą dostępne w Korei, Europie i Turcji, więc można liczyć na powszechną dostępność tego sprzętu.

Czytaj też: Seria Xiaomi 15 powoli ujawnia swoje tajemnice. Model Pro zaskoczy nas aparatami

Nadchodzący Galaxy Watch FE pojawi się też w wersji LTE, co z kolei ujawniła nam baza IMEI, gdzie ten model pojawił się z numerami SM-R866F, SM-R866U i SM-R866N. Krążą pogłoski, iż pod wieloma względami będzie to smartwatch mocno przypominający Galaxy Watch 4, na co zresztą wskazują same numery modeli – SM-R861 dla Galaxy Watch FE i SM-R860 dla Watch 4. Ciekawe tylko, jak mocno będą one do siebie podobne, choć ciężko jeszcze powiedzieć, w jakim stopniu.

Czytaj też: Oppo powiększy ofertę swoich flagowców. Seria Find X8 zyska nowy model

Co do ewentualnej premiery, tutaj na razie brakuje nam jakichkolwiek konkretów. Możliwe, że Samsung zdecyduje się wprowadzić ten model po premierze Galaxy Watch 7 lub poczeka i zaprezentuje go razem z nadchodzącym Galaxy S24 FE.