Adrian Borowski

E-być albo nie być?

Większość z nas przyzwyczaiła się już do internetowych banków lub księgarni. Rośnie jednak rynek innych usług, również dostępnych za pośrednictwem Sieci

Totalna ochrona

Co zrobić, aby spokojnie surfować po Internecie? Przede wszystkim zainstalować niezbędne narzędzia zwiększające bezpieczeństwo naszego komputera

Szara eminencja

Podczas instalacji Windows czy Linuksa zwykle nie zastanawiamy się nad istnieniem wielu systemów plików, na których mogą pracować OS-y. Co zatem wybrać? FAT 32 czy NTFS, ext2 czy raczej ext3? Przedstawiamy najpopularniejsze pecetowe systemy plików

Bezpieczny e-handel

Czym zapłacić za książkę w sieciowej księgarni? Jak uregulować należność sprzedawcy na aukcji internetowej? W wyborze właściwej metody pomoże nasz przegląd.

Lekcja nowego języka

Możliwość uruchamiania nowych aplikacji w telefonie GSM - czy to wystarczająco dużo, aby kupować komórkę z zaimplementowaną obsługą Javy? Co w ogóle potrafi takie urządzenie? Możesz się o tym sam przekonać! I to bez nabywania telefonu.

WinMX 3.31

Wprawdzie sieci P2P mają dziś ciężki żywot, jednak zwolenników nieskrępowanej wymiany plików nie ubywa. Jeśli jesteś jednym z nich, zainteresuje Cię WinMX.

Brzmienie w banku

Kupując komputer na ogół nie zastanawiamy się nad obecnością karty muzycznej, gdyż obecnie jest ona wyposażeniem standardowym. Aby jednak wykorzystać jej wszystkie możliwości warto poznać zasadę działania banków brzmień.

Sejf na skobel?

Wszystkie banki, które oferują konto z dostępem przez Internet, twierdzą, że ich usługi są bezpieczne. Tymczasem w większości przypadków wcale tak nie jest.

Pod ostrzałem

Większości internautów wydaje się, że ich komputery, łączące się z Siecią modemem, są bezpieczne. Tymczasem na ich zasoby czyhają tysiące zagrożeń.

Sezam z bitami

W podwarszawskim Piasecznie Energis zbudował centrum danych na miarę XXI wieku. Co sprawia, że jest ono tak wyjątkowe w skali naszego kraju?

We własnej domenie

Aby zaistnieć w cyberprzestrzeni, należy najpierw zarezerwować w niej dla siebie miejsce, czyli zarejestrować domenę. Jeżeli mamy zamiar to zrobić, powinniśmy wiedzieć, jakie prawa rządzą największym spisem komputerów na świecie, czyli systemem DNS.

Którędy do Sieci?

Na polskim rynku usług dostępu do Internetu wciąż pojawiają się nowe oferty. Niektóre z nich mimo wysokiej ceny są jednak atrakcyjne. Dlaczego? Zobaczcie sami.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.