Adrian Kubacki

Kronika Chip-a: Telewizory

Od ważących po kilkadziesiąt kilogramów odbiorników kineskopowych do ultrapłaskich urządzeń multimedialnych: historia telewizorów jest bardzo bogata i oprócz długich okresów stagnacji zawiera również momenty intensywnego rozwoju technologii.
Klucz WLAN powinien składać się z co najmniej 20 znaków i stanowić kombinację losowo dobranych liter i cyfr

WLAN bez zacięć

Przerwy w transmisji, słaby sygnał, podatność na włamania – to problemy, które stają przed właścicielami sieci WLAN. Dzięki naszym bezpłatnym narzędziom , poradom i trikom bez trudu sobie z nimi poradzisz.

Perfekcyjny obraz w twoim telewizorze!

Szare postacie na bezbarwnym tle – to nie film o PRL, to problem z twoim telewizorem! Zarówno plazma, jak i telewizor LCD wymagają poprawnej konfiguracji, żebyśmy mogli cieszyć się dobrym obrazem. Pokażemy, jak tego dokonać za pomocą testu Buroscha.
Do wybrania Norton Ghost zachęcają nas intuicyjna obsługa i przemyślane funkcje, np. ładowanie sterowników.

Dane w pełni bezpieczne

O kopii zapasowej myślimy zwykle dopiero wtedy, gdy jest już za późno: utraciliśmy wszystkie dane, a Windows odmawia współpracy. Pokazujemy, jak chronić nasze pliki i system za pomocą najlepszych programów do tworzenia kopii bezpieczeństwa i obrazów systemu.
Płyty główne z gniazdem LGA1366 wyróżniają się nie tylko nowym gniazdem LGA1366, ale także aż 6 slotami pamięci DDR3.

Nowa platforma Intela

Procesory Core i7 znalazły się na najwyższych miejscach naszego rankingu. Liczne funkcje nowego procesora wymagają jednak zastosowania nowych płyt głównych. Dlatego przyjrzeliśmy się płytom z gniazdem LGA1366.

Kto myszkuje w mojej sieci?

Do źle zabezpieczonego rutera mogą zalogować się nie tylko sąsiedzi, by "podkradać" Internet, ale także przestępcy. Pokazujemy krok po kroku, jak uodpornić bezprzewodową sieć domową na ataki hakerów, nie tracąc przy tym na szybkości połączenia.
Urządzenia 100-hercowe do generowania klatek pośrednich wykorzystują dwa następujące po sobie obrazy. Jeśli obiekty w kadrze poruszają się w przeciwnych kierunkach (jak piłka i tło), brakuje informacji o wypełnieniu obszarów wokół konturów – w ten sposób powstaje efekt aureoli. Trendy i wydarzenia

Co naprawdę potrafi współczesna technika TV

Największy kłopot nowoczesnym płaskim telewizorom – zarówno wykonanym w technologii LCD, jak i tym plazmowym – sprawia poprawne przedstawianie ruchu. Producenci starają się uporać z tym, stosując różnorodne rozwiązania, jednak nie każde z nich okazuje się skuteczne. Pokazujemy, na czym polegają trudności i jak próbuje się je przezwyciężyć.

DSL- szybko i bez stresu

Zbyt wolny transfer, za wysokie ceny, niekończące się oczekiwanie na połączenie – łącze internetowe może być źródłem wielu problemów. CHIP pokaże, co zrobić, aby współpraca z dostawcą nie stała się drogą przez mękę, i jak uniknąć najbardziej podstępnych pułapek.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.