Andrzej Zdziałek

YouTube: szybciej, lepiej, wygodniej

YouTube oferuje wszystko, byście mogli spędzić wieczór na oglądaniu ciekawych filmów. Aby portal był nieco łatwiejszy w obsłudze, przygotowaliśmy kilka trików, dzięki którym m.in. zobaczycie filmy niedostępne dla widzów z Polski. Nasze triki działają w prawie każdej przeglądarce. Jedynie użytkownicy IE mogą mieć kłopoty z zastosowaniem paru sztuczek.
Nie wiesz za co odpowiada ten chip? Przeczytaj i dowiedz się! Trendy i wydarzenia

Tak pracuje BIOS

W pierwszych sekundach po włączeniu komputera BIOS sprawdza prawie wszystkie podzespoły. CHIP wyjaśnia, co dokładnie się w tym czasie dzieje i jak można przyspieszyć pracę komputera, dokonując odpowiednich ustawień BIOS-u.
Nauka i technika

Czy Google Wave zje Gmaila?

Google twierdzi, że jego nowy produkt to przyszłość internetowej komunikacji. Biorąc pod uwagę, że ten gigant wywrócił już parę rynków do góry nogami, warto wziąć tę deklarację na poważnie i dokładniej przyjrzeć się jego najnowszemu dziecku.
kabel Internet i sieci

Internet na skraju katastrofy

Sieci wymiany plików, streamingowane filmy, serwisy Web 2.0: petabajty danych przepływają codziennie przez ogólnoświatową Pajęczynę. Tymczasem infrastruktura wciąż kuleje. CHIP wyjaśnia, co musi zostać zrobione, by zapobiec katastrofie Internetu, która może wydarzyć się w ciągu najbliższych lat.
supercienka kamera Trendy i wydarzenia

Urządzenia wzorowane na naturze

Obserwowanie much, rekinów czy kwiatów pomaga rozwiązywać najbardziej złożone problemy techniczne. Ciągle bowiem natura jest pełna rozwiązań bardziej zaawansowanych niż te zastosowane w najdoskonalszych urządzeniach skonstruowanych przez człowieka
Akcelerator cząstek Trendy i wydarzenia

Największa maszyna świata

Gigantyczny Zderzacz Hadronów dostarcza gigantycznych ilości danych. Być może uda się dzięki niemu znaleźć odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące powstania wszechświata. Produktem ubocznym eksperymentu może być kolejna generacja Internetu.
Film Alekseya Vaynera

Internetowa kompromitacja

Umieściłeś własne zdjęcie na forum i opis mieszkania na blogu. A nie boisz się, że w Sieci jest więcej informacji o tobie, niż byś sobie tego życzył? Usuń z Internetu przynajmniej niektóre materiały dotyczące twojej osoby.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.