Anna Meller

Nadchodzi Janosik

Na zasadach wolnego oprogramowania powstaje konkurencja dla Płatnika - Janosik. Twórcy programu szykują się do wydania wersji 0.0.2. W ten sposób możliwe będzie przesyłanie dokumentów ubezpieczeniowych nie tylko spod systemu Windows. Jaką szansę powodzenia ma ten projekt?

Mówiące maszyny

Z "Odysei kosmicznej 2001" pamiętamy HAL-a – inteligentny i mówiący z doskonałym akcentem superkomputer. Czy już wkrótce nasze pecety również przemówią ludzkim głosem?

Żegnaj, darmowy Internecie?

Być może już niedługo będziemy musieli zapłacić za zapoznanie się z treścią zamieszczoną w polskich serwisach i portalach. Wciąż jednak nie wiadomo, w jaki sposób pobierane będą opłaty za odwiedzenie tych stron.

Maszyny coraz bliżej ludzi

Czy trzeba mieć świadomość, żeby być inteligentnym, oraz kiedy doczekamy się sprzętowych przystawek do mózgu? Czołowy polski specjalista od sztucznej inteligencji wyjaśnia niuanse budowy syntetycznych umysłów.

Kto da więcej?

Portali ubywa, a aukcje internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Czy możemy uchronić się przed sieciowymi oszustami?

Gry wojenne

Przypadki wykradania danych za pośrednictwem Internetu są coraz częstsze. Czy istnieją skuteczne metody zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami?
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.