Antoni Zaborski

Cyberbezpieczeństwo

Policjanci w goglach VR

Policja w Nowym Jorku trenuje z użyciem sprzętu do Virtual Reality. System symulacji wraz ze specjalnie przygotowanymi scenariuszami umożliwi bezpieczne szkolenie dotyczące groźnych przypadków, na jakie funkcjonariusze trafiają w swojej pracy. W przedsięwzięcie jest zaangażowana m.in. firma V-Armed.
Internet i sieci

Równo 11 lat temu ruszyła polska wersja Facebooka

3
Dokładnie 11 lat temu największy portal społecznościowy na świecie uruchomił polską wersję językową. Na długo zdominował rynek mediów społecznościowych w naszym kraju i całkowicie wyparł ówczesnego lidera - Naszą Klasę. Ostatnie miesiące były jednak dla Facebooka najtrudniejszym okresem w historii.
Smartfony i tablety

Nubia Red Magic 3 z chłodzeniem cieczą i wentylatorem

1
ZTE pod submarką Nubia wydało urządzenie, które będzie rywalizowało z takimi modelami jak Xiaomi Black Shark czy Razer Phone 2. Nowy chiński telefon dla graczy ma bardzo mocną konfigurację, atrakcyjną cenę i ergonomię ważną w przypadku mobilnej rozrywki. Za kilka dni urządzenie trafi na chiński rynek, później do Europy.
Cyberbezpieczeństwo

„123456” to najpopularniejsze hasło na świecie

1
Brytyjskie National Cyber Security Centre (NCSC) przeanalizowało bazę haseł, które zostały wykradzione w ostatnim czasie przez hakerów i opublikowało wyniki swoich badań. Dzięki nim, poznaliśmy najpopularniejsze frazy, używane przez internautów do zabezpieczania różnego rodzaju kont. W czołówce, co nie powinno być zaskoczeniem, są najprostsze kombinacje liter i cyfr.
Gry i filmy

Premiera ostatniego sezonu Gry o Tron z problemami technicznymi

3
W nocy z 14 na 15 kwietnia HBO udostępniło pierwszy odcinek ostatniego sezonu "Gry o Tron", jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Według pierwszych relacji, od strony scenariuszowej i realizacyjnej fani dostali dokładnie to, czego oczekiwali. Na wysokości zadania nie stanęła jednak platforma HBO GO, która nie wytrzymała dużego obciążenia.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.