Artur Pęczak

Parasol bezpieczeństwa

Remedium na bolączki związane z zagrożeniami, na które jesteśmy narażeni podczas korzystania z Internetu, jest zintegrowany pakiet aplikacji ochronnych: antywirusa, firewalla, antyspamera etc. Ale na skuteczność takiego programu możemy liczyć tylko wtedy, gdy poświęcimy trochę czasu na jego konfigurację

Obrona wigwamu

Twój pierwszy serwer WWW nie musi być narażony na ataki domorosłych hakerów. Poświęć kilka minut na właściwe skonfigurowanie Apache'a, bazy danych i interpretera PHP

Pajęczyna Pingwina

Uniksy od początku swojego istnienia były ściśle związane z sieciami różnego typu. Nie inaczej jest z Linuksem - skorzystajmy więc z dobrodziejstw tego systemu

Chodźmy na stronę

Tworząc stronę WWW, warto korzystać ze specjalizowanych edytorów. Także dla Linuksa takich aplikacji nie brakuje.

Z windy na biegun

Czy przesiadka z Windows na Linuksa musi się wiązać z trudnościami i wyrzeczeniami? Skądże znowu - wystarczy spróbować zrozumieć filozofię tego drugiego systemu.

Zawsze przy tobie

Wielu usługodawców internetowych usiłuje przyciągnąć klientów usługą powiadamiania o e-mailach za pomocą SMS-ów. Czy jednak nie lepiej osobiście zatroszczyć się o swoją pocztę?

Odkurzanie kapelusza

Jeden z najpopularniejszych "Pingwinów" doczekał się kolejnej wersji. Czy wytrzyma on konkurencję z depczącym mu po piętach Mandrake 8.1?

Transplantacja mózgu

Aby uaktualnić system, dodać obsługę nowych urządzeń i technologii czy przyspieszyć działanie komputera, nie trzeba wcale sięgać po płytę CD z nową wersją Windows. Jeśli korzystamy z Linuksa, wystarczy jedynie kilka prostych zabiegów.

Pomocnicy pingwina

Linux już dawno temu przestał być systemem przeznaczonym tylko do wykorzystania na serwerach sieciowych. Coraz większe rzesze programistów zajmują się tworzeniem ciekawych aplikacji, ułatwiających wykorzystanie tego systemu także na domowym pececie.

Okna na wymiar

Użytkownicy Linuksa już od dawna mogą się cieszyć graficznym środowiskiem pracy z prawdziwego zdarzenia. X Window jest przy tym platformą na tyle elastyczną, że pozwala na tworzenie i używanie wielu różnych interfejsów użytkownika. Osoby korzystające z Linuksa używają często więcej niż jednego menedżera okien. Nic w tym dziwnego, gdyż konkurencyjne Window Managery charakteryzują się odmiennym…
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.