Bartłomiej Dramczyk

Gry i filmy

RetroKomp / Load Error

Już za tydzień, w dniach 26-27 października w Gdańsku odbędzie się druga edycja RetroKomp, imprezy dla użytkowników komputerów lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Najlepsze programy do odtwarzania filmów HD

Komputer może stać się idealnym uzupełnieniem naszego multimedialnego salonu. W parze ze sprzętem, który upora się z płynnym odtwarzaniem filmów i klarownym graniem muzyki, musi wystąpić oprogramowanie.
Smartfony i tablety

Kupuj za 35 groszy najlepsze aplikacje

Wróżka Andzia, zbierająca zioła z tego samego androidowego poletka, co i wróżek Joozek, po przekopaniu sklepiku z promocjami, donosi że dziś wieczorem, ok. 17 czasu środkowoeuropejskiego, w Android Market pojawi się w promocyjnych cenach 11 aplikacji.
Atari 800XL 8-bitowy komputer, który dorastał w rodzinie konsol i automatów do gier

O kulce Atari! Raport z Silly Venture 2k11 cz. III

Silną stroną każdej maszyny, popularnej w roli platformy do tworzenia dem i intr, są, paradoksalnie, jej ograniczenia. Te, o których wszyscy wiedzą. Przełamanie ich staje się fenomenem, zrozumiałym dla widzów, nawet jeśli moda na tłumaczenie ile animowanych kropek widnieje na ekranie dawno już minęła.

O kulce Atari! Raport z Silly Venture 2k11 cz. II

Konsole do gier nie były jedyną atrakcją party. Po epoce Atari 2600 przyszedł czas na kolejną maszynkę ze stajni Atari. Potocznie nazywane maluchem Atari 400 i jego kolejne wersje (Atari 800, Atari 600XL, Atari 800XL, Atari 1200XL, Atari 65XE, Atari 800XE, Atari 130XE, Atari XEGS, któryś pominąłem?).

O kulce Atari! Raport z Silly Venture 2k11 cz. I

Był niegdyś taki utwór muzyczny, pasujący chyba jedynie do kategorii: paszkwili, którego celem było wychwalanie wad komputerów sygnowanych logo firmy Atari. Zwało się toto "Anti Atari song" i oprócz niezwykle pokręconego tekstu miało równie fascynująca melodię i co najmniej 2 części.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.