CHIP

śmieci Nauka i technika

Satelity Starlink kolejnym źródłem śmieci krążących wokół Ziemi?

Umieszczenie na niskiej orbicie Ziemi wszystkich planowanych satelitów Starlink, ale także innych wchodzących w skład podobnych projektów, może spowodować powstanie pierścieni złożonych z kosmicznych śmieci. Ziemia byłaby więc niczym Saturn, tyle że z pierścieniami z odpadków. Jednym z pomysłów, który ma temu zapobiec jest konieczność zabrania swoich "gratów" z powrotem.
Sprzęt i akcesoria

Czy masz wszystko, co potrzebne do szkoły?

Koniec wakacji to ten radosny czas, kiedy można wreszcie porzucić bezczynność, wrócić na uczelnię i zaczerpnąć z krynicy wiedzy. Oczywiście, są i pewne niedogodności. Zaskakujące wejściówki, trudne ćwiczenia, zdecydowanie zbyt szybko nadchodzące zaliczenia, ciągnące się wykłady… Zerknij na nasze propozycje, które pomogą ci zająć myśli czym innym. Powodzenia na studiach!

MSI: Dwa sposoby na wydajność dla studenta

Koniec wakacji? Pora kupić komputer, na którym będziesz prowadził research, pisał prace, szukał źródeł, programował… Moment, ale przecież studia nie składają się z samego studiowania!  Jeśli już wydawać pieniądze, to najlepiej na komputer, który sprawdzi się też w tym, co lubisz robić po zajęciach. Jaki dokładnie? Czym powinien się charakteryzować?

Płaski i wodoodporny, a gra!

Do oferty bezprzewodowych, wodoodpornych głośników Bluetooth z serii Rockbox Bold dołączył właśnie kolejny model – Bold X. Urządzenie wyróżnia od poprzedników wygląd – opływowy, spłaszczony kształt, dzięki któremu głośnik łatwo schować do kieszeni. To jeszcze praktyczniejszy, mobilny “kompan” każdej wyprawy z muzyką w tle.

Mantis G – w pełni stabilizowana kamera 4K

Jak nadać unikalny wyraz swojemu profilowi w mediach społecznościowych, wykorzystując niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka w jakości 4K albo po prostu zachować momenty, emocje i wspomnienia z niepowtarzalnej perspektywy? Można to osiągnąć w krótkim czasie z pomocą nowego drona Mantis G firmy Yuneec. Dzięki składanemu i poręcznemu quadrocopterowi 4K firma Yuneec zapewnia swoim użytkownikom swobodne…
Firma mała i duża

Start Up? Print Up! – kolejne wrażenia

Teoretycznie, w czasach cyfrowego obiegu dokumentów, powinniśmy swobodnie obejść się bez drukarki. W praktyce to po prostu niewykonalne. W dużych przedsiębiorstwach zastosowanie znajdują prawdziwe kombajny. Wchodzącym na rynek start-upom przydają się urządzenia mniejsze, ale również wszechstronne. Takie jak testowane przez naszych konkursowiczów modele firmy Epson.

Baseus wchodzi do Polski

Globalny popyt na akcesoria mobilne rośnie, a wraz z nim liczba firm zajmujących się ich projektowaniem i produkcją. Jedną z nich jest Baseus, który wprowadza na Polski rynek kilka ciekawych produktów.
Trendy i wydarzenia

Zwycięzcy konkursu rysunkowego z Pyrkonu

Po długiej i burzliwej naradzie (naprawdę nie było łatwo) redakcyjne jury wyłoniło zwycięzców konkursu, którego uczestnicy zaciekle walczyli dwa tygodnie temu na pyrkonowym stoisku CHIP-a. Pięknie dziękujemy wszystkim utalentowanym rysownikom, jacy odwiedzili naszych dziennikarzy podczas festiwalu fantastyki w Poznaniu.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.