Damian Kwiek

CHIP Winter Challenge: Powerbanki VARTA Slim 6000 i 12000 mAh [WIDEO]

Gdziekolwiek wyjeżdżasz, na pewno będziesz używał smartfonu, aparatu fotograficznego, kamery, odbiornika GPS, może czytnika e-booków. Wszystkie te urządzenia potrzebują prądu, a nie wszędzie jest dostępna sieć elektryczna, więc lepiej mieć ze sobą trochę prądu "na wynos".
CHIP Winter Challenge

CHIP Winter Challenge: internetowy crossover Volkswagena

W Bieszczady można dotrzeć pociągiem albo autobusem. My wszystkie elektroniczne urządzenia, zabrane z redakcji, zapakowaliśmy do kompaktowego SUV-a. Możliwości T-Roc-a sprawdzaliśmy zarówno na trasie Warszawa - Strzebowiska jak i na miejscu w górach, jeżdżąc w wymagającym, mocno zaśnieżonym terenie. Czego dowiedzieliśmy się przez w sumie 24 godziny, spędzone w tym samochodzie, w 1400-kilometrowej trasie?
SI

Sztuczna inteligencja pod kontrolą dzięki ścisłemu połączeniu z człowiekiem

Fantastyka naukowa wieszczy ten kierunek cierpliwie. Gra “Cyberpunk 2020”, filmy “Ghost in the Shell”, “Blade Runner”, “Terminator”, czy od nieco innej strony “Lucy”. A od kilku lat na poważnie ruszają testy z wpinaniem do organizmu człowieka chipów. Etycy i filozofowie otwartym tekstem ostrzegają przed wyzwaniem oraz zagrożeniami transhumanizmu, czyli bezprecedensowej przemiany, którą stopniowo będziemy przechodzili.…
Smartfony

Nokia 8 „połączy ludzi” jak dawniej?

Telefon oznaczony "8", wyprodukowany przez startup z Finlandii, HMD Global, jest już w polskich sklepach. Kosztuje 2599 złotych. Urządzenie rozprowadza także sieć Play. To najważniejszy smartfon wprowadzony na rynek w aktualnej erze Nokii.

Restart

11 lipca 2017 roku to dla nowego CHIP-a ważny dzień. Drugi kluczowy moment po przejęciu portalu przez zespół 2 miesiące temu. Zależało nam na stworzeniu serwisu, który będzie nowoczesny i wygodny. A przede wszystkim solidny merytorycznie.
Innowacje

Kontrolery, czujniki i moduły – w domu, który myśli

Podjeżdżasz do bramy swojej posesji, mrugasz światłami samochodu. Brama otwiera się, włączają się ogrodowe lampy, drzwi garażu otwarte. System sam wyłącza alarm i odsłania rolety okien. A już pół godziny temu zdalnie, smartfonem włączyłeś ekspres. Kawa jest gotowa.