Doctor Web

Antywirusy

„Ciekawy” trojan dla systemu Linux

Analitycy Doctor Web wykryli i przebadali nowego trojana dla systemu Linux zdolnego do uruchamiania na zainfekowanym komputerze programu do wydobywania kryptowaluty. Trojan ten został napisany w języku Go, opracowanym przez Google.
Klienci mogą korzystać z funkcji szyfrowania całego dysku, jak również szyfrowania wymiennych pamięci masowych Antywirusy

Udało się rozgryźć groźnego szkodnika

Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wynaleźli nową technikę odszyfrowywania, która pozwala na przywrócenie plików zaszyfrowanych przez niebezpieczne ransomware nazwane Trojan.Encoder.2843, bardziej znane wśród użytkowników jako Vault.
Linux po raz pierwszy przekroczył magiczną barierę jednego procenta udzialu na rynku Antywirusy

Trojan uruchamia serwery proxy na komputerach z systemem Linux

Trojany przeznaczone dla komputerów z systemem Linux nie są tak rozpowszechnione, jak złośliwe programy dla innych systemów operacyjnych. Mimo to analitycy bezpieczeństwa Doctor Web badają również wirusy dla Linuxa. Ostatnio przeanalizowany został trojan Linux.Ellipsis.1, który zachowuje się w nietypowy, "paranoidalny" sposób.
To kolejna już fala złośliwych aplikacji. Czy Android Market pójdzie za przykładem androidowego Amazon Appstore i zacznie sprawdzać aplikacje przed publikacją? Tak robią też Apple i Microsoft. Antywirusy

Niebezpieczny trojan ukrywa się w oficjalnym firmware dla Androida

Zazwyczaj cyberprzestępcy używają dość trywialnej procedury, aby zainfekować urządzenia mobilne z Androidem — zmuszają swoje ofiary do samodzielnej instalacji złośliwych aplikacji. Jednakże ten algorytm nie jest jedynym, który twórcy wirusów mają do dyspozycji. Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wciąż kontynuują rejestrowanie nowych przypadków trojanów dla Androida, które są preinstalowane na urządzeniach jako aplikacje systemowe, dokonujące złośliwej…
Antywirusy

Nowy backdoor dla Linuxa

Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web przebadali nowego backdoora Linux.BackDoor.Dklkt.1 wymierzonego w systemy operacyjne Linux. Twórcy tego złośliwego programu planowali wyposażyć go w szeroki zasób funkcji, ale ich wdrożenie okazało się problematyczne - na chwilę obecną nie wszystkie komponenty programu pracują tak, jak powinny.
Antywirusy

Program reklamowy dla OS X dystrybuuje trojany

Ostatnio coraz częściej pojawiają się raporty na temat dystrybucji nowych złośliwych i potencjalnie niebezpiecznych programów dla Mac OS X. Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web zarejestrowali wzrastającą liczbę programów reklamowych i instalatorów dla komputerów Apple, powiązanych w dużym stopniu z pojawieniem się nowych programów partnerskich wymierzonych w użytkowników Mac OS X. Jeden z takich programów był wykorzystywany…
Antywirusy

Złośnik-oszust

Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wykryli kolejnego trojana dla urządzeń mobilnych zaprojektowanego do wyświetlania fałszywych wiadomości SMS oraz e-mail i skłaniania użytkowników do pobierania złośliwego oprogramowania. Ponieważ powiadomienia te wyglądają na prawdziwe, bardzo prawdopodobne jest, że użytkownicy będą instalować niebezpieczne aplikacje na swoich urządzeniach mobilnych "sponsorując" cyberprzestępców.
Android jest równie popularny na smartfonach, co Windows na komputerach. Stał się z tego powodu ulubionym celem cyberprzestępców Antywirusy

Niebezpieczny trojan bankowy zagraża użytkownikom Androida

Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wykryli nowego trojana zaprojektowanego do wykradania pieniędzy z kont bankowych osób korzystających z systemu Android. Cyberprzestępcy wbudowali ten złośliwy program, nazwany Android.BankBot.65.origin i rozpowszechniany pod pozorem oryginalnego oprogramowania, w oficjalną aplikację do bankowości online.
Antywirusy

Wyjątkowo złośliwy spamerski trojan

Złośliwe programy zaprojektowane do wysyłania wiadomości typu spam nie są niespodzianką ani dla analityków, ani dla użytkowników. Tego typu programy są często badane w laboratorium antywirusowym Doctor Web i innych twórców rozwiązań antywirusowych. Niemniej jednak nowy trojan rozsyłający spam, dodany do bazy wirusów Dr.Web pod nazwą Trojan.Proxy.27552, posiada kilka osobliwych cech.
Antywirusy

Trojan-niewidka

Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web przebadali nowego, wielofunkcyjnego Trojana dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Po otrzymaniu komendy od cyberprzestępców ta złośliwa aplikacja potrafi wykradać wszystkie rodzaje poufnych informacji, wysyłać wiadomości SMS, wykonywać połączenia telefoniczne, jak i przeprowadzać wiele innych szkodliwych zadań.
Antywirusy

Botnet Rmnet wciąż pozostaje aktywny

Pomimo licznych raportów agencji prasowych informujących o tym, że Europol przeprowadził potężną operację mającą na celu zatrzymanie działania botnetu Rmnet, analitycy Doctor Web kontynuują monitorowanie jego aktywności. Zgodnie z informacjami w mediach, specjaliści policji brytyjskiej zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, razem z ekspertami z Niemiec, Włoch i Holandii ograniczyli aktywność kilku głównych serwerów kontrolno-zarządzających botnetu Rmnet.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.