Dominika Puch

Inteligentny pędzel. Zdj.: Piotr Bizior Obraz i dźwięk

Najlepsze triki w Photoshop Elements 7

Wiele osób uważa, że Elements to taki okrojony Photoshop, tańszy i znacznie prostszy. Tymczasem w przypadku niektórych zastosowań oferuje on nawet bardziej rozbudowaną funkcjonalność. W artykule pokazujemy niezwykłe techniki optymalizacji zdjęć, ich prezentacji, a także zarządzania nimi.
Przenoszenie na papier pojedynczych fotografii lub całych serii zdjęć w różnych formatach to – dzięki XnView – kaszka z mleczkiem. Obraz i dźwięk

Koniec z bałaganem w zdjęciach!

Skończył się rok, a tymczasem dysk twardy twojego komputera tonie w nieuporządkowanych plikach zdjęciowych nawet jeszcze z ubiegłych wakacji. Prezentujemy najlepsze programy fotograficzne, które pomogą ci uporać się z tym chaosem.
ramki photoshop Obraz i dźwięk

Tworzenie ramek w Photoshopie

Najczęściej zadawane pytanie przez nowych użytkowników Photoshopa brzmi: "A gdzie są ramki do fotografii?". Pada wtedy niezbyt oczekiwana odpowiedź: "Nigdzie, musisz zrobić je sam".
Gdy przekształcimy kolorową fotografię w czarno-białą, często staje się ona ciekawsza i szlachetniejsza od oryginału. Obraz i dźwięk

Szlachetne fotografie

Zdjęcia czarno-białe z plików cyfrowych mogą być znacznie ciekawsze niż fotografie robione na tradycyjnych materiałach światłoczułych. Pokazujemy, jak osiągnąć najlepsze efekty.
retusz zdjęcia Obraz i dźwięk

Retusz zdjęć: jak to robią profesjonaliści

Nie jesteś zadowolony z wakacyjnych zdjęć? Żaden problem – za pomocą Photoshopa można poprawić prawie wszystkie niedostatki fotografii. Czasem retusz wymaga sporo pracy, ale często wystarczy tylko kilka kliknięć, żeby pozbyć się niechcianych elementów. Trzeba jednak pamiętać, że łatwo przekroczyć subtelną granicę między retuszem obrazu a manipulacją.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.